Виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун розповіла українцям про правила першої допомоги в разі отримання сонячних опіків і зруйнувала популярні міфи. Про це вона повідомила на своїй сторінці в Facebook.

"Складно сказати, чому люди колись вирішили: чим швидше я намажу опік від сонця сметаною, маслом або зубною пастою, тим краще мені стане", - заявила чиновниця.

Супрун переконана, що це є дуже поганий першою допомогою при такому типі опіку. Причому в цю ж категорію небажаних коштів вона віднесла креми, мазі, пінки на жирній основі, як дексопантенол.

Уляна Супрун пояснила, що сонячний опік – це в буквальному сенсі опік шкіри, який людина одержує при впливі ультрафіолетового лікування. Такі опіки бувають різного ступеня. Можуть виражатися як легким почервонінням, так і утворенням множинних і великих пухирів.

В. о. міністра зазначає, що залежно від ступеня опіку, необхідна різна допомога. У першу чергу потрібно перевести потерпілого в прохолодне місце без доступу прямих сонячних променів. А далі виконати такі маніпуляції:

  • Охолодити опікові ділянки водою або прикласти на 5 – 10 хвилин міхур з льодом або інший холодний предмет.
  • При наявності опіків великої площі можна прийняти знеболюючі препарати (парацетамол, ібупрофен, німесулід).
  • Якщо є симптоми загального перегріву - змочити шкіру холодною водою, покласти на великі судини (шия, стегна, пахові складки) міхур з льодом, загорнутий у чисту тканину, або холодні компреси.
  • Потім пошкоджену шкіру можна обробити водорозчинними препаратами - це тримістин, пантестин, мірамістин.

Особливо Супрун підкреслила, що пошкоджену шкіру не варто обробляти ніякими кремами, пінками, маслами або жирними речовинами. За її твердженням, такі препарати (в тому числі пантенол) створюють на шкірі плівку, яка перешкоджає вивільненню ексудату і порушує теплообмін, а також підсилює набряк тканин, а це тільки погіршує стан.

Дивіться: що робити при сонячних опіках

Як повідомляв раніше портал "Знай. ua" система охорони здоров'я в Україні зруйнується із-за політики Уляни Супрун. Про це заявив президент Асоціації психіатрів України, відомий дисидент Семен Глузман.