До Києва з лекцією приїхав нобелівський лауреат з фізіології за 2008 рік, німець Харальд цур Хаузен. Він прочитав лекцію у Київському університеті ім. Т.Г. Шевченка про вплив м'яса і молока на онкологічні захворювання у людини.

«Ми провели дуже багато досліджень і прийшли до висновку, що худоба може мати пряме відношення до раку товстої кишки у людини, - заявив учений під час лекції. - При цьому біле м'ясо не викликає подібного ефекту».

За словами нобелівського лауреата, їх команда скрупульозно досліджувала той момент, що у Монголії, де люди регулярно вживають червоне м'ясо, рак товстої кишки зустрічається вкрай рідко.

«Ми прийшли до висновку, що це пов'язано з поширенням у цій країні переважно яків і корів місцевої гібридної породи, - сказав він. - Саме це допомагає запобігати виникненню раку».

Так само він привів у приклад Індію, де подібне захворювання зустрічається також рідко, в силу того, що яловичину в цій країні взагалі не їдять через постулат індуїзму.

Популярні новини зараз

Синоптики пообіцяли українцям морозний початок весни: озвучено прогноз на тиждень 

Пий і худни: відомий лікар вивів формулу спалювання зайвої ваги за допомогою двох чашок кави  

Матерям 10 років, батькам-1: українці хочуть "накинути" стажу за виховання дітей

Потап розкрив своє найпотаємніше бажання: "С*ськи як у Насті Каменських"

Показати ще

Так варто їсти чи ні?

«Мене часто запитують, чи варто їсти червоне м'ясо і пити молоко? Моя відповідь - так, - повідомив "Знай.ua" Харальд цур Хаузен. - Справа у тому, що це звичні для нас продукти, і ми їх вживаємо з дитинства. При цьому грудне молоко, які всі ми у дитячому віці п'ємо, також допомагає виробляти стійкість до подібних видів раку».

Вчений зазначає, що просто не потрібно посилювати можливість появи цієї хвороби.

«Куріння, алкоголь та стрес, звичайно, також сприяють виникненню раку», - зазначив він.

Не варто радіти і вегетаріанцям, тому що, за його словами, відсутність м'яса у раціоні не зменшує шанси захворювання.

«Це не взаємопов'язане. У вегетаріанців ті ж шанси захворіти на рак, адже, якщо людина хоч раз їла м'ясо, у неї вже в організмі знаходяться ці антитіла», - підкреслив учений.

При цьому Харальд цур Хаузен на своєму прикладі показав, що головне здоровий спосіб життя, а не відсутність на столі молока або м'яса.

«У нашій родині всі їдять м'ясо і п'ють молоко. І ми, і наші діти, і навіть онуки», - сказав 81-річний науковець.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що вчені почали програмувати клітини.