Тепер клітини можна буде програмувати як комп'ютер, направляючи їх на боротьбу з раковими утвореннями, грипом і іншими хворобами. Це стало можливим завдяки відкриттю наукового колективу Уорікського університету. Британці з'ясували, що генетична модифікація РНК дозволяє змусити клітину діяти за певною програмою, повідомляє Phys.org.

Відомо, що РНК приймає активну участь у транспортуванні інформації між ДНК і білками. Їх структура може бути певним чином змінена у вигляді послідовності команд. Так РНК стануть чимось схожими на комп'ютерний код.

«Здатність молекул РНК взаємодіяти в передбачуваній манері і з змінною структурою дозволило нам розробити мережу молекулярних перемикачів, яка може обробляти довільні команди, закодовані в РНК, — говорить керівник проекту професор Джамарильо. — За останній рік моя група розробила методологію, що дозволяє РНК сприймати навколишнє середовище, здійснювати арифметичні обчислення і управляти експресією генів без допомоги білків. Це робить систему універсальною для всіх царств живих організмів».

Нове відкриття дозволить зробити медицину більш персоніфікованою.

Популярні новини зараз

Олена-Крістіна Лебідь показала стрункого Розенка у відмінній формі - "Пакує купальник"

Заміжня Оля Цибульська заговорила про курортний роман: "Вже горить"

Ведуча "Орла і решки" Мішель Андраде показала свої принади на всю країну: "Одягайте її пристойніше"

Юрій Горбунов та Катя Осадча не стримують радості: "Нарешті! Відважна четвірка"

Показати ще

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про створення наномашин, здатних боротися з раковими клітинами