Тепер клітини можна буде програмувати як комп'ютер, направляючи їх на боротьбу з раковими утвореннями, грипом і іншими хворобами. Це стало можливим завдяки відкриттю наукового колективу Уорікського університету. Британці з'ясували, що генетична модифікація РНК дозволяє змусити клітину діяти за певною програмою, повідомляє Phys.org.

Відомо, що РНК приймає активну участь у транспортуванні інформації між ДНК і білками. Їх структура може бути певним чином змінена у вигляді послідовності команд. Так РНК стануть чимось схожими на комп'ютерний код.

«Здатність молекул РНК взаємодіяти в передбачуваній манері і з змінною структурою дозволило нам розробити мережу молекулярних перемикачів, яка може обробляти довільні команди, закодовані в РНК, — говорить керівник проекту професор Джамарильо. — За останній рік моя група розробила методологію, що дозволяє РНК сприймати навколишнє середовище, здійснювати арифметичні обчислення і управляти експресією генів без допомоги білків. Це робить систему універсальною для всіх царств живих організмів».

Нове відкриття дозволить зробити медицину більш персоніфікованою.

Популярні новини зараз
Українців накриють масштабні перевірки у липні: нові правила варто знати, аби не втратити виплати Українцям встановили обмеження: не вдасться перевезти через кордон Повісток можна не боятися: низку українців звільнять у липні від мобілізації – кому пощастить Банки ліквідують, а гроші згорять: фінустановам дозволили не повертати вклади клієнтам
Показати ще

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про створення наномашин, здатних боротися з раковими клітинами