Нова медична реформа передбачає масу змін у системі медичного обслуговування. Зокрема зміни торкнуться і пологів, які скоро для українок стануть офіційно платними, не дивлячись про те, що Конституція України говорить про протилежне.

Про це повідомляє "Риа Новости".

В Україні після довгих запевнень влади про те, що пологи залишаться безкоштовними, вирішили все-таки зробити їх оплачуваними. Такі нововведення плануються у Львівській області, як повідомила директор департаменту охорони здоров'я ЛОДА Ірина Микичак.

"Ми плануємо ввести в наших пологових будинках платні пологи - коли ти приходиш народжувати не до лікаря, який чергує, а до того, з яким домовився. Це повинно бути оплачено. Умовно 60% йде в якості гонорару лікаря і 40% - лікарні. Це буде справедливо, адже лікар приїжджає в неробочий час і надає допомогу, все юридично правильно, і лікарня з того отримає позабюджетні кошти ", - заявила Микичак.

Популярні новини зараз

Данилко не встояв перед попою Полякової на "Масці": Оля нагнулася прямо перед ним

Арсен Мірзоян і Тоня Матвієнко зламали українцям мозок дивним кадром: оптична ілюзія?

Полякова, Осадча, Цибульська чекають на появу цієї крихітки: хто батько

Вагітна дружина Віктора Павлика здивувала подробицями про дитину: "Плакала пів години"

Показати ще

Спочатку оплату будуть здійснювати в перинатальному центрі, який відкриється у Львові навесні, а потім плату введуть в обласній лікарні і далі по районах.

За її словами, поки що важко говорити про оплату, точну суму поки що не встановили, однак запевняє, що сума не буде захмарною.

"Ми підрахуємо, скільки в середньому коштують пологи, зараз для цього є методика, яку затвердив Кабмін, і після того встановимо суму. Ніхто не буде ставити захмарну ціну. Кілька років тому ми вважали, що в обласній лікарні одні пологи - з урахуванням медикаментів, комуналки, харчування, коштують приблизно 4000 гривень", - підсумувала Микичак, але поки що точну суму не назвала.

Як раніше повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", нова медицина зробить галузь повністю автоматизованою.