В Україні народних цілителів більше не захищатиме закон. МОЗ вирішивло заборонити цілительство та скасувати дозвіл на заняття народною медициною.

Про це повідомили на офіційному сайті МОЗ.

"Поняття народної медицини в законодавстві визначено як "методи оздоровлення, профілактики, діагностики та лікування, засновані на досвіді багатьох поколінь людей, усталені в народних традиціях і не потребують державної реєстрації". Однак наголошуємо, що застосовувати це визначення на практиці неможливо", - сказали представники відомства.

За інформацією МОЗ, в законодавстві не передбачені критерії підтвердження досвіду поколінь. Це можуть зробити тільки етнологи або культурологи, яких в штаті міністерства немає. По-друге, народні методи не входять в арсенал сучасної доказової медицини, і їх безпеку і ефективність ніколи не перевіряли в умовах наукових експериментів.

Популярні новини зараз
Якщо на гривню більше – субсидію не отримаєте. Який дохід повинен бути для пільги Головне за 24 квітня: бунт українців у Польщі, трагедія Каті Репяхової, важливий день та різке підвищення цін Виняток із правил: хто з українців може законно не платити за доставку газу Що насправді роблять контролери з вашими лічильниками: чого боятися, а чого не варто
Показати ще

Як зазначили спеціалісти, будь які лікувальні практики повинні бути безпечними для пацієнтів та строго контролюватися. Ті, хто береться оздоровлювати людей, повинні розуміти всю відповідальність за ці дії, у тому числі й відповідальність перед законом.

До того ж, ефективність лікування народними цілителями практично неможливо перевірити науково, адже жодних документів та історії хвороби ніхто не веде.

Процедура експертизи цілителів, поки передбачена законодавством, визначає, що цілитель повинен надати обґрунтування методу лікування, який він хоче застосовувати. Однак, як показує практика, таке лікування перш за все базується на ідеях, а вони у свою чергу не відповідають сучасним нормам медичної науки.

Дозвільні документи, які могли о отримувати народні цілителі від МОЗ, не можуть гарантувати безпеку пацієнтів та правильний підхід до лікування. На основі вищевказаних фактів, відомство змушене скасувати дозволи, що раніше видавались представникам народної медицини.

Як раніше повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", які результати показала перша в Україні приватна кардіохірургія.