На медичних форумах можна знайти сотні лікарів, але не усі вони висококваліфіковані. Так само і медичні статті навіть в авторитетних виданнях нерідко виявляються фейковими і не несуть жодної користі (а іноді можуть і нашкодити).

За інформацією Independent, більше половини з 20 найпопулярніших минулорічних статей, заголовки яких мали слово "рак", виявились недостовірними. Світові експерти швидко спростували факти, наведені у них.

Медики закликають не вірити у передчасні висновки. Наприклад, вбити ракові клітини в лабораторних умовах не надто складно. З цього можна роздути справжню сенсацію - новину про лікування раку крові за допомогою коріння кульбаби перепостили 1,4 млн разів. Зрозуміло, що на практиці користь цієї рослини не доведена.

Спеціалісти закликають перевіряти матеріали на порталі healthnewsreview.org. Цей ресурс має дуже високі критерії для публікації матеріалів. Медичним матеріалам у Facebook взагалі не можна вірити, якщо вони не з авторитетного першоджерела.

Більш того, у сенсаційних лікарських новинах часто пишуть про успішні досліди на мишах. Журналіст з питань медицини у The Guardian Сара Бослі каже, препарат дійсно може бути ефективний на гризунах, але згодом не показати тих самих результатів у людини.

Популярні новини зараз
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Показати ще

Дивіться: 8 ранніх симптомів раку

Як повідомляв портал "Знай.ua", стало відомо, які препарати стануть безкоштовними у 2018 році.