У середу, 29 серпня, батько військовослужбовця окремого танкового взводу ВСУ Богдана Пантюшенко Валерій, розповів, як і чому його син опинився в полоні у терористів. Про це передає 24 канал.

Так, Пантюшенко впевнений, що його син опинився в полоні через невдале командування.

"18 січня 2015-го бронегрупи з чотирьох танків кинули на блокування Путилівського мосту. Тоді йшли бої за Донецький аеропорт. Через цей міст сепаратисти завозили боєприпаси і підкріплення. Це було чи невдале командування, або шкідництво. Вони мали досить безглузде завдання: прийти, захопити міст і утримувати його до приходу саперів. Їх послали на завдання без розвідки і без артилерійської підтримки, тому вийти без втрат вони не змогли", – розповів батько військовополоненого.

При цьому Валерій зазначив, що на підкріплення були десантники, які далі селища Спартак не поїхали за танками під час бою.

А бронегрупи пройшли через Спартак і дійшли до Путилівського мосту. Танки оточили міст і побачили, що під ним великий склад боєприпасів і кілька ворожих танків. Як розповів Пантюшенко, українські військові розстріляли склад боєприпасів, зірвали міст і ліквідували бойовиків.

"Але оскільки вони йшли без розвідки, не знали, як виходити. Вони не мали ні нормальних карт, ні орієнтирів, ні супроводу по рації... Сподівалися, що піхота йде за ними, а виявилося, що біля мосту її просто немає. Бійці пішли тим шляхом, яким і наступали. І потрапили в засідку. Один танк тільки повернувся. З трьох інших екіпажів хто виліз пішки, хто на броні вцілілого танку... А весь екіпаж мого сина потрапив у полон", – заявив Пантюшенко.

Також він уточнив, що киянин Сергій Кушнір псевдо "Троєщина" і водій танка Дмитро Костецький потрапили до сепаратистів, а Богдан Пантюшенко і оператор-навідник – до козачків. Сергія і Дмитра сепаратисти дуже швидко обміняли. Водія відпустили без обміну через тиждень – Захарченко на прес-конференції "віддав".

"А над іншими знущалися, ламали пальці, били і через чотири місяці відпустили. А мій син 4 роки перебуває в полоні", – підсумував Пантюшенко.

Нагадаємо, що 29 серпня бої за місто Іловайськ закінчилися масовою загибеллю українських захисників.

Як повідомляв портал Знай.uа, двоє українських військовослужбовців Яків Веремейчик та Юрій Євтушок потрапили в полон бойовиків ЛНР.

Також портал Знай.uа писав, що Україна наполягає на звільненні всіх українських політв'язнів у Росії.