Чотири роки минуло з моменту кривавої трагедії під Іловайськом, але українські бійці досі не можуть оговтатися від пережитого, згадують ті дні із болем та невимовним сумом. Поділитися важкими спогадами в роковини вирішив ветеран АТО Дмитро Єсаулов (позивний "Очерет").

"Бачив психи росіян кількості поранених і загиблих з їх боку. Деякі 300-ті почали вмирати. Стогін, сльози. Російський майор Лисиця сказав, що у нього лише три вантажівки. Спочатку вивезе 300-х росіян, потім 200-х, а потім поранених українців. У них було 3 КамАЗа убитих. Російські десантники були вражені й налякані. Нас боялися навіть беззбройних", - зазначав він.

Єсаулов не приховує: під час виходу з самого котла дзвонив дружині й прощався, повідомляє Politeka. Більшість військових опинилися в полоні страху, у першу чергу згадували батьків.

Популярні новини зараз
ПриватБанк без розбору блокує платежі українців: покупки перетворилися на "лотерею" Пенсіонерам дадуть знижку на продукти 20%: що потрібно взяти в магазин Залишать голими та босими: комунальники пообіцяли "не райдужну перспективу" всім боржникам Українцям вказали на два обов'язкові платежі, які не можна ігнорувати
Показати ще

"Було страшно. Бійці весь час запитували, куди йти, куди рухаємося, чекали наказу. Вивчали обстановку. А навколо щільне кільце, немає розривів, ведеться обстріл. Я був у глухому куті. До того часу виходу взагалі не бачив. Єдиний варіант – померти красиво. Дзвонив дружині, попрощався. Сказав, що це кінець і щоб берегла дітей… Крики поранених в полі. Хтось кричав: "хлопці допоможіть", хтось кликав маму, хтось просив добити. Запах спалених тіл – кисло-солодкий. І злість на росіян. Цього їм ніколи не пробачу ", - додає герой.

Іловайський котел: біль всієї країни

Іловайськ розташований за 40 кілометрів від Донецька і за 12 кілометрів від траси Н-21 – це головна артерія, яка сполучає Луганськ з Донецьком. Взявши під вогневий контроль вищезгадану трасу Н-21 і вийшовши на північні околиці Макіївки, українські воїни взяли б у кільце проросійських бойовиків у Донецьку.

Це б дозволило відрізати терористів від постачання – у них би закінчились набої, снаряди та пальне. Більшу частину міста українські воїни взяли 18-19 серпня.

Наприкінці серпня чотири роки тому більше трьох тисяч найманців путінської армії, 60 танків і стільки ж гармат перетнули українсько-російський кордон.

Українські військові опинилися в самому пеклі, противник оточував з усіх боків, мав значну чисельну перевагу. У "котлі" опинилися батальйони "Донбас", "Дніпро-1", батальйони МВС "Херсон", "Світязь" і "Миротворець", "Шахтарськ", а також зведена рота 93-ї та 17-ї бригад Збройних сил України. батальйони МВС України "Дніпро-1", "Миротворець", "Світязь", "Херсон", "Івано-Франківськ", "Донбас" і сили сектора "Б". Без води, їжі та боєприпасів.

У страшний період загинуло 366 українських воїнів, 429 – отримали поранення, 300 – потрапили у полон. Це лише за офіцйними даними.

Дивіться: Іловайськ - історія трагедії

Нагадаємо, вперше названо втрати військ РФ під час Іловайського котла.

Як повідомляв Знай.ua, в Україні згадують загиблих під Іловайськом бійців.

Також Знай.ua писав, волонтери з гуманітарної місії "Чорний тюльпан", котрі займаються пошуком та транспортуванням тіл загиблих українських військових, розповіли всю правду про ситуацію на Донбасі.