Чотири роки минуло з моменту кривавої трагедії під Іловайськом, але українські бійці досі не можуть оговтатися від пережитого, згадують ті дні із болем та невимовним сумом. Поділитися важкими спогадами в роковини вирішив ветеран АТО Дмитро Єсаулов (позивний "Очерет").

"Бачив психи росіян кількості поранених і загиблих з їх боку. Деякі 300-ті почали вмирати. Стогін, сльози. Російський майор Лисиця сказав, що у нього лише три вантажівки. Спочатку вивезе 300-х росіян, потім 200-х, а потім поранених українців. У них було 3 КамАЗа убитих. Російські десантники були вражені й налякані. Нас боялися навіть беззбройних", - зазначав він.

Єсаулов не приховує: під час виходу з самого котла дзвонив дружині й прощався, повідомляє Politeka. Більшість військових опинилися в полоні страху, у першу чергу згадували батьків.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте Ощадбанк скасував обмеження для власників карток: що стане безкоштовним Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Показати ще

"Було страшно. Бійці весь час запитували, куди йти, куди рухаємося, чекали наказу. Вивчали обстановку. А навколо щільне кільце, немає розривів, ведеться обстріл. Я був у глухому куті. До того часу виходу взагалі не бачив. Єдиний варіант – померти красиво. Дзвонив дружині, попрощався. Сказав, що це кінець і щоб берегла дітей… Крики поранених в полі. Хтось кричав: "хлопці допоможіть", хтось кликав маму, хтось просив добити. Запах спалених тіл – кисло-солодкий. І злість на росіян. Цього їм ніколи не пробачу ", - додає герой.

Іловайський котел: біль всієї країни

Іловайськ розташований за 40 кілометрів від Донецька і за 12 кілометрів від траси Н-21 – це головна артерія, яка сполучає Луганськ з Донецьком. Взявши під вогневий контроль вищезгадану трасу Н-21 і вийшовши на північні околиці Макіївки, українські воїни взяли б у кільце проросійських бойовиків у Донецьку.

Це б дозволило відрізати терористів від постачання – у них би закінчились набої, снаряди та пальне. Більшу частину міста українські воїни взяли 18-19 серпня.

Наприкінці серпня чотири роки тому більше трьох тисяч найманців путінської армії, 60 танків і стільки ж гармат перетнули українсько-російський кордон.

Українські військові опинилися в самому пеклі, противник оточував з усіх боків, мав значну чисельну перевагу. У "котлі" опинилися батальйони "Донбас", "Дніпро-1", батальйони МВС "Херсон", "Світязь" і "Миротворець", "Шахтарськ", а також зведена рота 93-ї та 17-ї бригад Збройних сил України. батальйони МВС України "Дніпро-1", "Миротворець", "Світязь", "Херсон", "Івано-Франківськ", "Донбас" і сили сектора "Б". Без води, їжі та боєприпасів.

У страшний період загинуло 366 українських воїнів, 429 – отримали поранення, 300 – потрапили у полон. Це лише за офіцйними даними.

Дивіться: Іловайськ - історія трагедії

Нагадаємо, вперше названо втрати військ РФ під час Іловайського котла.

Як повідомляв Знай.ua, в Україні згадують загиблих під Іловайськом бійців.

Також Знай.ua писав, волонтери з гуманітарної місії "Чорний тюльпан", котрі займаються пошуком та транспортуванням тіл загиблих українських військових, розповіли всю правду про ситуацію на Донбасі.