Вранці 29 серпня у розвідку пішли армійці ЗСУ. Надто швидко повернулись. Сказали: "Все чисто". Колона рушила. Ми були посередині, - розповідає Дмитро "Камиш" Єсаулов, 42 роки. Був замкомандира 1 взводу, 1-ї штурмової роти у батальйоні "Донбас", - передає Gazeta.ua.

Росіяни почали бити з мінометів, підганяли нас. Через 2-3 кілометри почулися перші вибухи. Паніка. Ті, що йшли на обгін – наїжджали на своїх. Ми теж поспішали. Почався стрілковий бій по правому флангу. Нас обстрілювали з танків, арти. Розділились на сектори, працювали на відповідь. Наш підрозділ зайняв перший будинок. Цілий день відбивали атаки.

Як отримали поранення?

Популярні новини зараз

Олена Зеленська оприлюднила фото з лікарні: що сталось з першою леді

Українка поскаржилася на ПриватБанк: множать на 6 без попередження

"Афродіта!": Тіна Кароль засвітила соски в спокусливому міні, гаряче фото

В Україні скасують групи інвалідності: що отримають натомість люди з особливими потребами

Показати ще

О 15 годині АГС прилетіла в центр двору. Відчув удар в шию, але не звернув на нього уваги. Свистіли кулі. Побратим зайняв позицію з кулеметом, я його прикривав з автомата. Відчув, що під броником стає тепло. "Алекс" обернувся і сказав, що я поранений у шию. Однією рукою наклав собі перев'язку на балаклаву. Магазин відстріляв, іншого половину використав – упав без свідомості. Хлопці затягнули в підвал. Там то втрачав свідомість, то приходив до тями. Пізно ввечері прокинувся, побачив, що в підвалі один, і довкола дуже тихо. Зрозумів, що бій закінчений. Швидше за все, ми програли. У них була кількісна перевага. Зараз зачищатимуть, кинуть гранати в підвал. Треба було вибиратися. Закопав пістолет, вийшов на вулицю. Взяв на подвір'ї автомат, побрів полем. Побачив хлопців з 39-ки. Сказали, йти до намету з білим прапором. Там були поранені і деякі ЗСУ-шники, під "охороною" росіян.

Що найбільше вразило і запам'яталось?

Крики в полі поранених. Хтось кричав "хлопці допоможіть", хтось кликав маму, хтось просив добити. Запах спалених тіл – кисло-солодкий. І злість на росіян. Цього їм ніколи не пробачу.

Нагадаємо, під час трагічних подій під Іловайском влітку 2014 року всі сторони здійснювали серйозні порушення прав людини.

Як повідомляв раніше Знай.ua, за словами депутата Криворізької міськради і куратора добровольчого батальйону "Кривбаса" стало відомо, що офіційні дані про 366 загиблих українських військових в Иловайском казані в серпні 2014 року не відповідають дійсності.

Також Знай.ua писав про те, що під час виходу солдатів з Іловайського котла один з військовослужбовців знайшов Біблію.