Всі знають, що нам постійно потрібні вітаміни для стабільної і безперебійної роботи організму. З приходом нового сезону, особливо весни медики рекомендують насичувати організм корисними речовинами, щоб уникнути авітамінозу.

Дійсно авітаміноз так поширений і небезпечний як про нього говорять? Фахівці змогли відповісти на це питання.

Печінка відповідає за виведення продуктів обміну, а вітаміни – невід'ємна частина метаболічних процесів. Для здоров'я людини, що приймає сертифіковані вітаміни дотримуючись інструкції на етикетці препарати не приносять ніякої небезпеки. Але існує ризик отримати передозування жиророзчинними вітамінами, які згубно впливають на здоров'я і печінку. Якщо вітаміни видів А, D, Е, К накопичуються в організмі цей процес призводить до утворення токсичної дози. Щоб уникнути передозування, необхідно консультуватися з лікарем перед тим як придбати препарат і позначити дозу.

Багато хто плутає поняття «авітаміноз» і «гіповітаміноз». Зазвичай дефіцит обумовлений відносною одноманітністю раціону протягом днів, тижнів або місяців.

Популярні новини зараз
Погода несе божевільну спеку: прогноз на найближчі дні Замість відключення – щоденна пеня: комунальники попередили боржників Показники лічильника вже не аргумент: українців змушують платити за світло більше, ніж "накрутили" Нова смертельна хвороба набирає обертів - "корона" допомогла їй обійти імунітет
Показати ще

Активні речовини препарату можуть взаємодіяти один з одним. Вітаміни створюють і рекомендують вживати, щоб відтворити дефіцит корисних речовин. Але поєднувати кілька комплексів небезпечно. Який із препаратів послаблює свою дію, а в гіршому випадку може викликати алергійну реакцію.

Що потрібно?
У більшості випадків, медики зауважують дефіцит вітамін в організмі груп А, В1, В2, фолієвої кислоти, вітаміну С, кальцію, заліза, цинку і селену. Характерний також дефіцит вітаміну D, йоду і заліза. Їх можна отримати з продуктів харчування спочатку вивчивши склад або звернутися до лікаря, щоб він зміг виписати відповідні препарати виходячи з індивідуальності організму.

Раніше портал "Знай.ua" розповів про те, що процес розігріву продуктів відбувається так само як і на сковороді. Але так як нагрівання продуктів знищує всі вітаміни, мікрохвильова піч або сковорода однаково їх забирає. Виявляється, мікрохвильова піч навіть корисніше ніж розігрів на сковороді, так як в мікрохвильовій печі набагато швидше розігріваються страви, тому вітамін знищується менше.
Після мікрохвильовки в їжі краще зберігаються вітаміни, такі як фолієва кислота, B1, B2. При варінні окріп вимиває ці вітаміни з продуктів, чого мікрохвильовка повторити не здатна.