В Україні останнім часом активізувалися карткові аферисти, які, давлячи на жалість довірливих громадян, обдирають їх, як липку.

Так, у Хмельницькому затримали шахрая, котрий протягом червня-липня минулого року обдурив понад півсотні людей в районі залізничного вокзалу, поцупивши з їх карток понад 150 тисяч гривень.

Як розповіли в ГУ Нацполіції області, 30-річний кам’янчанин підходив до людей і розповідав байку про те, що йому терміново мають скинути певну суму, але банківської картки при собі не має, тож за певний відсоток просив скористатися карткою потерпілих. При цьому він запевняв, що абсолютно не збирається дурити нікого і навіть давав перевірити баланс після маніпуляцій з карткою. Люди, нічого не підозрюючи, отримували свою тисячу гривень за послуги, а через місяць їм приходило смс-повідомлення, що потрібно сплатити частину кредиту.

Як з’ясувалося, зловмисник замість того, щоб знімати кошти, які йому нібито щойно скинув віртуальний знайомий, оформлював послугу "миттєва розстрочка", тобто брав кредит на певну суму, після чого знімав ці гроші.

Популярні новини зараз
Терміново біжіть до супермаркету, поки не почалися тривалі відключення світла: що потрібно купити кожному українцеві Нові правила бронювання від мобілізації: що зміниться з 1 грудня Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Показати ще

Крадія, оголошеного в державний розшук, затримали наприкінці липня. Слідчі довели низку фактів шахрайства, і тепер підозрюваному світить від трьох до шести років за гратами.

Також правоохоронці попереджають громадян про появу "липових" обмінників. Як пише "Сегодня", у столиці таких випадків, коли псевдо-міняли кинули людей на гроші, задокументували вже п’ять.

Вони працюють за наступним сценарієм. Спочатку орендують кіоск у Києві і дають в інтернеті оголошення про обмін валюти за вигідним курсом. Потім шахраї домовляються про зустріч з клієнтами, і незадовго до приїзду потенційної жертви вивішують на кіоск вивску і табло з курсом. Отримавши гроші в руки, зловмисники під виглядом "пішли за доларами/гривнями" тікають або ховаються. Однією з останніх жертв став киянин по вулиці Депутатській, який хотів обміняти 10 тисяч доларів. Коли касир, отримавши валюту, спробувала втекти через чорний хід, її та спільника затримали правоохоронці.

Як писав інформаційний потал "Знай.ua", шахраї придумали небезпечну схему "працевлаштування" довірливих українців за кордоном.