Нещодавно в мережі поширили нову смертельну гру, на зміну "Синьому киту" і "Червоній сові", - "Новий шлях". Зараз у Києві в неї залучені школярі.

Про це повідомляють "Вести".

"Смертельні групи з'являються в Росії, але дуже швидко їх учасниками стають українські школярі, зокрема кияни. Їх можна обчислити за українськими номерами телефонів і аватаркам", - сказано в повідомленні.

Відзначається, що новою грою цікавляться діти 14-15 років. Для участі вони пишуть у соцмережі хештег #тихийлес і #сованикогданеспит, а також #явигре і на аватарці викладають картинку із червоною пентаграмою на чорному тлі.

Далі куратори просять дітей покликати друзів і чекати завдання. Після вони роблять поріз на тілі і надсилають фото. Кінцева мета - зробити суїцид.

Популярні новини зараз

Максим Галкін ридає через непоправну втрату, Алла Пугачова не зарадить: "Страшна трагедія"

Головний хореограф "Танці з зірками" Шоптенко зробила гучну заяву перед фіналом: "Відправлюся на..."

Оля Полякова розповіла, як працювала глоткою по 230 днів: "Приїхала, труси поміняла і поїхала"

Леді Гага вперше показала себе без макіяжу: "Страшно..."

Показати ще

Оскільки в соцмережах блокують будь-які групи суїцидального характеру, підлітки стали витонченішими — спілкуються з допомогою "позивних" і асоціативних зображень.

Наприклад, знак причетності до групи можуть бути картинки із зображенням лісу з розповіддю, як "чистили ліс біля озера", що означає "я приймаю умови".

Директор лабораторії комп'ютерної криміналістики Cyberlab Сергій Прокопенко повідомив, що про нових групах смерті в поліції вже знають, але блокують тільки ті, які знаходять.

"Наша поліція обчислює учасників та модераторів тільки шляхом впровадження. Поліцейські "під прикриттям" відправляють закодовану картинку, якщо на неї натиснути, показує IP-адресу, так обчислюють модераторів. Тільки толку від цього немає, вони всі в Росії. Власникам "ВКонтакте" відомі всі модератори, але нікого не видають", — розповів Прокопенко.

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що більше тисячі так званих груп смерті закрили правоохоронці в соціальних мережах, тим самим "повністю ліквідувавши цю проблему".