Українці продовжують мріяти в основному про задоволення базових потреб. І це довів щорічне опитування про бажаннях. Це при тому, що представники влади продовжують звітувати про постійному зростанні заробітної плати.

Про результати опитування повідомив економіст Володимир Компанієць. Він навів результати всеукраїнського дослідження Державної служби статистики на своїй сторінці в Facebook.

Дослідження проводилося шляхом вибіркового обстеження умов життя домогосподарств, які повинні були дати відповідь на питання: "При значному збільшенні доходів куди б ви спрямували додаткові кошти в першу чергу?".

Популярні новини зараз
В Україні пенсії рахуватимуть за однією формулою: у кого виплати будуть більше 10 тисяч Чужі борги можуть стати вашою проблемою: "Нафтогаз" дивує українців "сюрпризами" Штрафи від 3,5 тисяч гривень: "Газмережі" попередили власників газових плит та колонок Подорожчає одна з критично важливих комунальних послуг: який тариф хочуть встановити
Показати ще

Респонденти могли вибрати до 3-х різних варіантів.

"У 2017 році зафіксовано в Україні 14 млн 958,6 тис. домогосподарств, з них 10 млн 85,5 тис проживає в містах, 4 млн 900,1 тис проживає в селах. У 2016 році було зафіксовано в Україні 15 млн 33,4 тис. домогосподарств, з них 10 млн 109,4 тис. проживало в містах, 4 млн 924,0 тис. проживало в селах", - зазначає Компанієць.

З'ясувалося, що більше 50% домогосподарств бажали б витратити додаткові кошти на відпочинок, другим за популярністю став варіант направити гроші на лікування. Також багато забажало витратили гроші на купівлю житла, одягу та взуття, а також побутової техніки.

За рік між опитуваннями на 2% зменшилася кількість респондентів, які б витратили додатковий дохід на їжу. А ось ситуація із забезпеченням українців їжею і одягом залишає бажати кращого.

Як повідомляв раніше портал "Знай. ua" державна служба статистики оприлюднила звіт щодо розміру середньої номінальної заробітної плати. Станом на перше півріччя 2018-го, він склав 8 225 гривень, що на 26,7% більше, ніж за той же період минулого року.

Як стверджують експерти, найвищий рівень оплати праці зафіксували у сферах авіаційного транспорту, фінансової і страхової діяльності, інформації і телекомунікацій, наукової і технічної діяльності, виробництва фармацевтичних продуктів і фармацевтичних препаратів, а також видобутку кам'яного та бурого вугілля.