Українці продовжують мріяти в основному про задоволення базових потреб. І це довів щорічне опитування про бажаннях. Це при тому, що представники влади продовжують звітувати про постійному зростанні заробітної плати.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро результати опитування повідомив економіст Володимир Компанієць. Він навів результати всеукраїнського дослідження Державної служби статистики на своїй сторінці в Facebook.
Дослідження проводилося шляхом вибіркового обстеження умов життя домогосподарств, які повинні були дати відповідь на питання: "При значному збільшенні доходів куди б ви спрямували додаткові кошти в першу чергу?".
Респонденти могли вибрати до 3-х різних варіантів.
"У 2017 році зафіксовано в Україні 14 млн 958,6 тис. домогосподарств, з них 10 млн 85,5 тис проживає в містах, 4 млн 900,1 тис проживає в селах. У 2016 році було зафіксовано в Україні 15 млн 33,4 тис. домогосподарств, з них 10 млн 109,4 тис. проживало в містах, 4 млн 924,0 тис. проживало в селах", - зазначає Компанієць.
З'ясувалося, що більше 50% домогосподарств бажали б витратити додаткові кошти на відпочинок, другим за популярністю став варіант направити гроші на лікування. Також багато забажало витратили гроші на купівлю житла, одягу та взуття, а також побутової техніки.
За рік між опитуваннями на 2% зменшилася кількість респондентів, які б витратили додатковий дохід на їжу. А ось ситуація із забезпеченням українців їжею і одягом залишає бажати кращого.
Як повідомляв раніше портал "Знай. ua" державна служба статистики оприлюднила звіт щодо розміру середньої номінальної заробітної плати. Станом на перше півріччя 2018-го, він склав 8 225 гривень, що на 26,7% більше, ніж за той же період минулого року.
Як стверджують експерти, найвищий рівень оплати праці зафіксували у сферах авіаційного транспорту, фінансової і страхової діяльності, інформації і телекомунікацій, наукової і технічної діяльності, виробництва фармацевтичних продуктів і фармацевтичних препаратів, а також видобутку кам'яного та бурого вугілля.