Одразу кілька бойових груп НАТО увійшли до порту Одеси – кораблі прибули з офіційним візитом Standing NATO Maritime Group 2 – SNMG2 - постійної протимінної військово-морської місії.

Кораблі НАТО в Україні

Як відомо, Standing NATO Maritime Group 2 – одна з морських груп швидкого реагування НАТО. До 1 січня 2005 року значилася, як Постійна військово-морська група Середземномор’я. В 2010-х роках складається з 4-х або 6-ти есмінців і фрегатів Королівського військово-морського флоту Данії, військово-морських сил Туреччини, військово-морських сил США, військово-морських сил Італії. Кораблі перебувають тут на ротаційній основі.

В акваторію Чорного моря кораблі 2-ї постійної військово-морської групи НАТО (Standing NATO Maritime Group 2 – SNMG2) заходили 1 травня в складі трьох кораблів. Зокрема, ракетний есмінець Королівських ВМС Великої Британії HMS Duncan (D37), фрегат ВМС Іспанії SPS Victoria (F82), фрегат ВМС Туреччини TCG Gemlik (F492)

Популярні новини зараз
Подорожчання до 90%: споживачам анонсували "сюрпризи" рахунках за комуналку Побутовим споживачам пригрозили відключенням електроенергії: хто у "чорному списку" Часу залишилось обмаль: треба встигнути зробити це з трудовими книжками Доїхати на роботу і назад – вже не по кишені: проїзд у маршрутках дорожчає
Показати ще

Серед кораблів також помітили ROS Regele Ferdinand (F221) – найкращий зразок флоту Румунії.

Впродовж місяця виконував спільні завдання в рамках операції НАТО “Sea Guardian” у Середземному морі. Саме у цьому складі кораблі SNMG2 кораблі і прибули до Одеси.

HNLMS De Ruyter (F804) з Нідерландів

третій фрегат класу De Zeven Provinciën. На початку 2000-х років його вперше спустили на воду, а згодом і включили до складу Королівських ВМС Нідерландів.

Фрегат TCG Fatih (F-242) класу MEKO 200:

запроваджений в якості основної техніки ВМС Туреччини ще у 1988 році, займалися його будівництвом на суднобудівній верфі Gölcük Naval Shipyard.

Навчання Sea Breeze 2018

Останні чотири роки українсько-американські навчання Sea Breeze проходять в повному форматі, тобто складаються із трьох компонент: морської, повітряної, сухопутної. Навчання складаються з десятків епізодів, не прив’язаних до певного місця чи окремого дня.

Крім українських морських піхотинців, Національної гвардії й прикордонників, до нього входили військовослужбовці США, Грузії, Молдови. В певні моменти вони, за сценарієм, діяли за підтримки авіації (зокрема штурмовиків Су-25 Повітряних сил ЗСУ).

Дії авіації морської та армійської, в тому числі елементи повітряного бою за участі МіГ-29, українські льотчики продемонстрували на аеродромі "Кульбакіне" – також в Миколаївській області.

Дивіться: військові кораблі НАТО в Одесі

Нагадаємо, екіпаж судна "Норд" отримав шанс повернутися додому.

Як повідомляв Знай.ua, український льотчик Олександр Оксанченко показав неймовірне шоу на міжнародному показі The Royal International Air Tattoo. Також Знай.ua писав, США назвали умови для скасування антиросійських санкцій.