Введення Операції Об'єднаних сил передбачає обговорення питань щодо районів бойових дій та зон безпеки. Про це повідомляють ЗМІ, посилаючись на заяву командувача ООС України Сергія Наєва.

Відтепер усі силові відомства на території проведення Операції Об'єднаних сил будуть підкорятися саме штабу цієї операції, а не Службі безпеки України, як було раніше. Сама операція не передбачає активізації бойових дій, а спрямована на встановлення миру і придушення російської агресії на території Луганської і Донецької областей.

Також у Міноборони оприлюднили межі зони безпеки, прилеглій до району бойових дій. Її межа проходить по лінії: Виноградне, Курахове, Очеретине, Розівка, Волчеяровка, Біла Гора, Новоайдар, Садки, Макарівка, Простяне - вздовж державного кордону, урочище Чернявка - уздовж адміністративного кордону Луганської та Харківської областей, Ольговка - уздовж адміністративного кордону Донецької та Харківської областей, Знаменівка, уздовж адміністративного кордону Донецької та Дніпропетровської областей, Камишеваха - вздовж адміністративної межі Донецької і Запорізької областей, Урзуф -уздовж морського узбережжя, Приморськ.

В зоні безпеки за рішенням командувача Об'єднаних сил можуть створюватися райони обмеженого і забороненого доступу.

Наєв також сказав: "Співробітники СБУ при підтримці правоохоронних органів будуть займатися питаннями правової реабілітації осіб, які були змушені співробітничати з окупаційною владою, але не були причетні до вбивств, насильства. Для тих громадян, які брали участь у злочинах, вихід із ситуації полягає через суд і вирок у відповідності із тяжкістю вчиненого злочину".

Бойовикам і всім іншим Наєв сказав, що український закон - кращий, ніж беззаконня, яке панує на окупованих територіях.

Щодо Збройних Сил, то життя військових і цивільного населення жителів Донбасу - в пріоритеті Операції Об'єднаних сил, тому буде істотно укріплена лінія оборони, спрощені мінні поля, щоб убезпечити життя цивільному населенню. І на всі провокації ворога в ЗСУ обіцяють відповідати жорстко, при цьому подробиць не розкривають.

Дивіться сюжет про війну

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.uа", стало відомо, хто і як захистить українців на Донбасі.