У понеділок, 30 квітня, в Україні офіційно закінчилася АТО і стартувала Операція Об'єднаних сил: цей формат прописаний в так званому законі "про реінтеграцію".
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЩо таке Операція Об'єднаних сил
Це комплекс заходів військового та організацінно-правового характеру, спрямований на забезпечення національної безпеки і оборони, стримування і відсіч російській збройної агресії. Про це пише 24 канал.
Чим відрізняється від АТО
Головна відмінність в проведенні військових операцій на Донбасі полягатиме у підпорядкованості. Якщо раніше АТО проходила під загальним керівництвом Антитерористичного центру СБУ, зараз ООС проходить під стратегічним керівництвом Генштабу ЗСУ.
Командувачем Об'єднаних сил на Донбасі є генерал-лейтенант Сергій Наєв. Він прибув на Донбас ще 23 квітня. Об'єднаний оперативний штаб ЗСУ - головний орган, якому будуть підпорядковані сили ЗСУ, Нацполіціі, СБУ, Держприкордонслужби та всі, хто займається забезпеченням національної безпеки і оборони, стримування і відсічі російської збройної агресії в Донецькій і Луганській областях.
Сергій Наєв
Особливий порядок
З 30 квітня на деяких територіях почне діяти особливий порядок. Органам сектора безпеки і оборони, іншим держорганам, залученим в ООС, надаються спеціальні повноваження.
Умови для настання особливого порядку:
- Загроза застосування засобів ураження, в тому числі ракетних військ і артилерії, реактивних систем залпового вогню і авіації.
- загроза здійснення терористичних актів і диверсій.
- Рух військових колон.
- Проведення заходів з пошуку і знищення диверсійно-розвідувальних сил противника.
- Проведення заходів з розмінування місцевості та об'єктів.
- Проведення заходів бойової та оперативної підготовки.
- Проведення заходів оперативно-розшукової роботи.
- Виникнення надзвичайних ситуацій природного і техногенного характеру.
- Перевірка готовності сил і засобів об'єднаних сил до виконання завдань за призначенням.
- Забезпечення безпеки переміщення і перебування вищого військово-політичного керівництва держави, представників держав-партнерів.
Які права отримають військові
Військові отримують особливі повноваження і в разі крайньої необхідності можуть:
- використовувати зброю та спецзасоби;
- затримувати осіб і доставляти їх в поліцію;
- перевіряти документи;
- здійснювати особистий огляд громадян, їх речей і транспортних засобів;
- тимчасово обмежувати або забороняти рух транспорту і пішоходів;
- входити в житлові та інші приміщення, що належать громадянам;
- користуватися в службових цілях транспортом і засобами зв'язку громадян, підприємств і організацій, за винятком транспортних засобів дипломатичних і міжнародних організацій.
Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, що воїн АТО показав, які сюрпризи в лісах залишають російські бойовики.