Під час останнього дзвоника школярі загадували бажання успішно вступити до вишу, закінчити його та виїхати з України
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяСьогодні, традиційно в останню п’ятницю весни, в школах України для випускників 2018-го року прозвучав останній дзвоник. Знай.ua побували на Майдані Незалежності – в одному традиційних місць, яке щорічно відвідують сотні випускників.
Хлопці - в класиці та шортах
В серці Києва ми зустріли не тільки школярів з міських навчальних закладів, а й чимало випускників з обласних містечок та сіл.
Більшість 9-тикласників при виборі дрес-коду надали перевагу класиці та вдягнули на лінійку білий верх та чорні брюки. А хлопці з 11-х класів обрали більш стильний варіант – кольорову однотонну сорочку в поєднанні з джинсами.
«Мій костюм обійшовся десь у 900 гривень – це світла сорочка і класичні темні брюки. У нас в школі був певний дрес-код, тож відхилятися від цього правилу не можна було», – зазначає Андрій Мурзін, випускник 11-го Хотівського НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – гімназія».
Дехто з ребят, взагалі, не переймався щодо вибору вбрання та вдягнули яскраві футболки і джинсові шорти.
Українські вишиванки
Не обійшлося і без традиційних вишитих сорочок з орнаментом.
«Я без жодних обговорень и коливань вдягнув сьогодні улюблену вишиванку – мені її пошили на замовлення 4 роки тому, тож ця сорочка є для мене найголовнішим оберегом та талісманом успіху», – каже Руслан, випускник 11-го класу школи Києво-Святошинського району.
Стиль від Коко Шанель
Вбрання дівчат теж досить стримані – переважна більшість випускниць одягнуті в сукні чорно-білого або бежевого кольору.
«Ми з дівчатами вирішили одягнути чорні коротенькі сукні. Як казала Коко Шанель, такий наряд має бути у кожної дівчини. Це і не помпезно, і красиво», – розповіли 11-класниці із села Забір’я Києво-Святошинського району.
Чимало дівчат обирали однотонні сукні світло-персикового та пісочного кольору. Якщо наряди випускниць були достатньо скромними, то від традиційних білосніжних бантів ніхто не відмовлявся – вони прикрашали зачіски багатьох школярок.
Мрії про життя в Європі
А от що ж стосується традиційного відвідування лінійки, то на додаток до церемонії вручення квітів, виконання українського гімну та урочистої промови, дехто ініціював своєрідний флешмоб із загадування бажання.
«Ми з однокласниками домовилися під час того, як лунатиме останній дзвоник, одночасно загадати бажання успішно вступити до вишу, закінчити його та виїхати з України до країн справжньої Європи. За прикладом наших старших сестер та братів, більшість з яких сьогодні так і зробили», – ділиться з нами випускниця 11-го класу однієї зі столичних шкіл Олена Міщук.
Що ж стосується цьогорічних букетів, які за традицією учні приносять на лінійку, то вибір пав на «економ-варіант» – півонії або півники, вартістю у 15-25 гривень. Варто зазначити, що чимало шкіл, взагалі, відмовилися від даної церемонії.
Анна Редька