Освітня реформа – найбільш дискусійне питання після зміни у медичній та земельній сферах. У планах МОН – запровадити 12-річне навчання та зменшити кількість обов'язкових предметів з 22 до 9.

Про це повідомляє Politeka.

Обговорювати правки до законопроекту "Про освіту" почали розглядати ще рік тому, але найбільш активні дискусії з цього приводу у парламенті почали цього сесійного тижня.

Вирішити проблеми сучасних шкіл намагатимуться за рахунок зміни підходу до навчання: як альтернативу запропонували систему критичного мислення, підтримку творчості, ініціативності серед дітей.

На пост-радянському просторі збільшення терміну навчання – суттєве випробовування для старшої профільної школи, тому в новій концепції МОН передбачено три рівня середньої освіти.

Популярні новини зараз
Мобілізація та оголошення у розшук: на кого полюватимуть ТЦК у жовтні 2025 Арктичний холод та потужні снігопади: українців попередили про екстремальну зиму У шкільних їдальнях переписали меню: як відтепер годуватимуть дітей Покарання будуть жорсткими: українців зобов'язали замовляти послуги для лічильників на воду
Показати ще

Спочатку відбувається адаптація учня в соціумі,підготовка до вступу у вищий навчальний заклад. Можуть також об'єднати кілька предметів: історію, літературу та математику.

Передбачено також створення профільних шкіл академічного та професійного спрямування та забезпечення можливості відвідувати такі заклади дітям із віддалених регіонів. Для цього у філії кожної школи повинен бути обладнаний свій автобусний парк.

Як повідомляв портал "Знай.ua", престижній освітній конкурс виявився "розводом".