Новий закон про деокупацію Донбасу, який у другому читанні прийняла Верховна Рада, може ускладнити життя великої кількості переселенців з проблемними кредитами.

Про це повідомляє "Радіо Свобода".

Зокрема, в законі не регулюється питання мораторію на стягнення банками кредитів на житло в окупації.

"Тепер мораторій відміняється. Тому що була прив'язка до терміну" антитерористична операція", цього терміну в законодавстві більше немає", - заявила народний депутат від фракції "Самопоміч" Наталія Веселова.

Відразу після прийняття нового закону, банки і колектори активізувалися.

Популярні новини зараз
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців Ощадбанк скасував обмеження для власників карток: що стане безкоштовним Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати
Показати ще

"Надходить маса повідомлень від колишніх жителів окупованих територій, яких почали турбувати банки. Банки про них згадали. Я не стала винятком, мені теж подзвонила колекторська фірма. Нагадала мені про іпотечний кредит, я їм запропонувала свою квартиру в Донецьку - вони відмовилися", - зазначила Веселова.

Представники українських банків закон про деокупацію не коментують, проте посилаються на грудневий законопроект №7338, який передбачає часткове скасування мораторію.

"Говорити, що банки здійснюють активні дії по стягненню поки не можна, закон не вступив в силу. Але позичальникам є сенс самим в першу чергу звертатися до банків і вирішувати ті проблеми, які у них накопичилися за три з половиною роки окупації", - резюмував представник незалежної асоціації банків України Денис Грищенко.

Нардепи, попри суперечки, проголосували за закон про деокупацію Донбасу.

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що українські бійці принесли благу звістку з Донбасу.