З певного віку люди починають міряти тиск частіше, ніж зустрічатися з друзями і дивитися серіали. І у всіх  свої нездужання прийнято звинувачувати два злощасних показника.

Про це повідомляють російські ЗМІ.

Так, з тиском жарти погані. Але не варто панікувати, якщо числа на тонометрі не вкладаються в 120 на 80. Ось, яким тепер має бути "нормальний" тиск.

36,6 і 120 на 80 - ці "чарівні" числа все ми знаємо ще з дитинства, як нормативи відмінного здоров'я. Але "норма" - поняття аж ніяк не постійне. Воно часто змінюється, але не завжди в ту сторону, куди нам хотілося б. Наприклад, якщо раніше медики вважали небезпечним показник 140/90, то тепер планка "критичного" тиску зрушила.

У новій доповіді Американської кардіологічної асоціації, представленому в листопаді 2017 го, небезпечний поріг зміщений до показника 130/80. Саме такий тиск будуть вважати ознакою гіпертонічної хвороби серця. А знайоме всім з дитинства 120 на 80 з "нормального" раптом перетворилося в "підвищений".

За словами лікарів-авторів нових стандартів, зниження граничних показників повинно змусити людей раніше задуматися про свій спосіб життя: перейти на більш здорове харчування, скинути зайву вагу і відмовитися від куріння. А приводом для перегляду стало збільшене число інфарктів у віковій групі 30-50 років.

Нові норми вже підхопили в ряді європейських країн. Чи підуть цьому прикладу наші лікарі - питання часу. Але в будь-якому випадку радять стежити за тиском і не забувати про помірну фізнагрузкі. А також нагадують, що майже міфічні 120/80 - норма тільки для жінок 18-29 років. Більш точні показники для свого віку шукайте в таблиці вище. У всякому разі, поки вони не змінилися.

Популярні новини зараз

На Львівщині помер священик, парафіяни у сльозах: "Поцілований Богом"

Бездомний пес приніс в зубах немовля з пуповиною, очевидці остовпіли: "Рився на звалищі"

Відмовився від громадянської панахиди, сам ніс труну на плечах: Бондарчук дивно повівся на похороні матері

Маленькі діти кілька днів жили з трупами батьків: "Тато чомусь весь почорнів"

Показати ще

Варто відзначити, що скандально відомого ректора столичного медичного університету імені Богомольця Катерину Амосову повернули на посаду за декілька тижнів після відсторонення.

Таке рішення в понеділок, 23 квітня, ухвалив Печерський районний суд міста Києва. Згідно з постановою, Амосовій належить повернутися до роботи, а дні, які вона була не біля керма, оплатити, оскільки це "вимушений прогул".

"Заява представника позивача про забезпечення позову у справі за позовом Амосової Катерини Миколаївни до Міністерства охорони здоров'я, третя особа: Національного медичного університету імені Богомольця, про визнання звільнення незаконним, скасування наказу про звільнення, поновлення на роботі та стягнення заробітку за час вимушеного прогулу - задовольнити", - йдеться в опублікованому рішенні.

Суд заборонив Міністерству охорони здоров'я сваволили
Також суд постановив заборонити Міністерству охорони здоров'я оголошувати конкурс на заміщення посади ректора.

"Визначення підлягає негайному виконанню з моменту його проголошення незалежно від його оскарження та відкриття кримінального провадження", - йдеться в документі за підписом головуючого судді Віталія Писанки.

Хто насправді Катерина Амосова: чудова ректорка чи корупціонер зі стажем

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що як укласти договір з сімейним лікарем без документів.