20% одержувачів субсидій втратять пільги - Мінсоц

У жовтні 2018 року, з початку опалювального сезону, близько 15-20% громадян України, які отримували субсидії, можуть втратити право на пільги.

Цю інформацію повідомив Віталій Музиченко, директор департаменту державної соцдопомоги Міністерства соціальної політики, в ефірі Громадського радіо.

Так, Музиченко заявив, що субсидії можуть втратити власники нових автомобілів і ті, чиє житло має велику квадратуру.

"Під загрозою опинилися власники, чиї автомобілі "молодше" 5 років. Тобто, не сам факт здійснення покупки протягом останніх 5 років, а наявність автомобіля, з дня випуску якого пройшло менше часу", - розповів він.

Громадяни України, які мають житло з великою площею, також претендувати на субидию більше не зможуть.

Популярні новини зараз

Кохання Дана Балана і Тіни Кароль виявилось несправжнім, продюсер "1+1" Завадюк у всьому зізнався

Дантес показав, де гуляє на травневі без Дорофєєвої: "Непередавана радість"

Тіна Кароль несподівано заговорила про заміжжя з олігархом: "Його статус"

СТБ пояснив, чому Юля "Зайка" вилетіла з "Холостяка": "Злили учасницю, так і скажіть"

Показати ще

"Для квартир це 120 квадратних метрів, для будинків - 200. Але є виняток для багатодітних, прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу - тобто там, де активно проживає велика кількість громадян", - зазначив Музиченко.

Як говорить представник Міністерства соцполітики, нововведення спрямовані на те, щоб підвищити ефективність програми житлових субсидій.

"Передбачено більше стимулів для того, щоб наші працездатні громадяни, які не працюють, все-таки вирішували питання щодо свого працевлаштування і отримання доходів. І головне, щоб вони ці доходи показували", - підкреслив він.

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", у наступному опалювальному сезоні субсидії будуть видаватися живими грошима, при цьому норми споживання газу скоротять, а Українська з великими квартирами знижку зовсім не дадуть.

Важливий нюанс - перед монетизацією й відбудеться перевірка для того, щоб вирішити, кому вона реально покладено. В результаті без знижки можуть залишитися близько 2 млн сімей. Іншим доведеться або економити, або платити більше.

Крім того, нагадаємо, що оскільки аудит субсидиантов виявив низку системних проблем, що система субсидій буде соціально справедливою. Як обіцяють в уряді, державну допомогу будуть отримувати ті, хто дійсно її потребує.