Приватний інвестор вклав гроші в будівництво першої концесійної дороги, над якою нині працює "Укравтодор". З'явиться вона на відрізку Київ-Біла Церква, і коли буде готова, інвестор почне її експлуатувати, аби окупити вкладення.

Про це в ефірі українського каналу розповів колишній заступник глави Міністерства інфраструктури, радник "Укравтодору" Олександр Кава.

"Одна з них цих двох доріг - це нова дорога від Києва до Білої Церкви. На даний момент про вартість говорити дуже рано. Якщо подивитися на європейський досвід, то в середньому вартість 9-10 євроцентів за кілометр для легкового автомобіля. Зараз компанії роблять цілі тарифні плани в залежності від часу доби, дня тижня, сезону, частоти користування і т.д", - заявив він.

"Прості смертні" теж зможуть користуватися чудо-дорогоюЕксперт також розповів, що існуюча дорога також залишиться доступною для власників транспортних засобів.

Популярні новини зараз

Архівні фото Хрещатика розлетілися мережею: як виглядала головна вулиця Києва 100 років тому

Жінка отримала величезні рахунки за комуналку через свого кота

"Холостячка" Ксенія Мішина зізналася в коханні найважливішому чоловікові: "Мій Олімп"

Маша Полякова поділилась наболілим, змушена утримуватися: "Один раз було, це кайф"

Показати ще

"Нова дорога буде коротшою на 20 км. Тобто її протяжність буде близько 65 км, вона буде йти по абсолютно новій трасі, а існуюча дорога буде виконувати роль безкоштовної альтернативи", - підкреслив Кава.

При цьому він зазначив, що в Україні спекулювати на темі платних доріг - одне з улюблених занять.

"На жаль, у нас в країні було дуже багато міфів навколо подібних проектів. Нам обіцяли, що прийдуть інвестори, побудують безліч автобанів і вартість буде незначною. Насправді, навіть у європейських країнах кількість концесійних доріг не більше 1% від загальної протяжності. Наприклад, в Польщі, яка за рівнем економічного розвитку в рази перевершує Україну, за всі роки було побудовано тільки 400 км доріг на умовах концесії", - підсумував Кава.

Детальніше дивіться в сюжеті


Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, що декілька днів тому на просторах мережі з'явився відеоролик, на якому невідомий ночами ремонтує дорогу на одній з вулиць Мелітополя. Людина приїжджає на "Запорожці" з причепом, і починає самостійно ремонтувати проїжджу частину.