У приватному будинку стане легше економити на опаленні, а ось в багатоповерхівці доведеться домовлятися з сусідами. З-за тарифів на газ наступний опалювальний сезон може стати рекордно дорогим для українців. У самому тарифі близько 70% займає енергоресурс.

Експерти пояснюють, що утеплювати лише одну квартиру не можна. На стику утеплювача і стіни будинку утворюється перепад температур і зміститься точка роси із-за чого в сусідній квартирі може з'явиться цвіль. Крім цього, стануть з'являтися мікротріщини, в яких буде накопичуватися волога. У результаті з-за сусіда, який одноосібно утеплив свою квартиру, почне руйнуватися вся стіна будинку.

Найбільше доведеться платити мешканцям "хрущовок". Лариса Ставинога, експерт в сфері нерухомості, пояснює, що всі старі панельні будинки зовсім не відповідають сучасним вимогам енергоефективності. Але проблеми можуть виникнути і в новобудовах. Платіжки всюди, згідно з новим законом, будуть видаватися на підставі показів загальнобудинкового лічильника.

Чому доведеться платити за сусіда?

Популярні новини зараз
Українцям приготували подорожчання ще двох тарифів: за що доведеться платити більше Українці отримають рахунки за світло з несподіваними сумами: підвищення тарифу відчують не всі Штрафу не буде, але заплатити доведеться більше: чим загрожує ігнорування повірки лічильника Готуйтеся до нових платіжок: для українців подорожчають дві важливі комунальні послуги
Показати ще

Так, якщо в будинку лічильники на опалення встановлені лише в частині квартир, то вартість опалення місць загального користування буде штучно завищувати. Українці платитимуть за сусідів з несправними кранами або магнітах на лічильниках.

Згідно з чинним законодавством, загальнобудинкові втрати води будуть розділені на всіх мешканців будинку. У разі, якщо сусід приховує реальні показники свого квартирного лічильника, то за використану ним воду заплатять всі мешканці будинку.

"Різниця між показаннями будинкового лічильника і сумою показань квартирних лічильників буде пропорційно розподілена між усіма споживачами в багатоквартирному будинку. І якщо, наприклад, гаряча вода вилилася через діряву трубу, або хтось із сусідів "отматывал" лічильник - за це, зрештою, доведеться заплатити всім ", - повідомляють в уряді.

Як повідомляв раніше портал "Знай. ua" для "Київтеплоенерго" пропонують встановити тариф на відпуск електроенергії 182,91 копійок/1 кВт (без ПДВ). За цим тарифом КП буде продавати електроенергію оптовому покупцю ДП "Енергоринок".