Плювати на віковічні традиції: Кабмін переписав правила поховання

поділитись
Похорони по-новому: уряд запропонував ховати українців в парках і скверах без установки надгробків

Кабінет міністрів подав до Верховної Ради законопроект, який покликаний стимулювати українців віддавати перевагу кремації і водить поняття "біозаховання".

Кабмін взявся переписувати правила, за якими в Україні ховають померлих. Таким чином чиновники намагаються вирішити проблему дефіциту місць на кладовищах. Якщо ініціативи уряду підтримає Верховна Рада, закон вступить в силу через 6 місяців після офіційної публікації.

Проект закону №8248, який уряд подав до Верховної Ради, містить норми, які мають стимулювати українців віддавати перевагу кремації, а також вводить поняття "біозаховання".

Це поняття включає в себе поховання тіла з використанням біорозкладаних протягом п'яти років матеріалів, при якому не передбачена установка могильних плит, пам'ятників та інших надгробків. Лише "інформаційна табличка".

Результат пошуку зображень за запитом "личаківський цвинтар"

Але найцікавіше, що ховати за такою технологією пропонують не тільки на кладовищах, але і в лісопарках і навіть парках культури та відпочинку. За умови, що місцева влада дасть добро на виділення під ці потреби окремих ділянок.

Крім того Кабмін на законодавчому рівні має намір ввести поняття "підхоронення" - поховання померлих у вже існуючі могили. Робити це можна буде після закінчення "цвинтарного періоду" (20 років з моменту останнього поховання) і за згодою власника (утримувача) такої могили. Якщо такий не буде виявлений, досить буде заручитися підтримкою місцевої влади.

До слова, сьогодні практикується підзахоронення до родича, причому якщо керівництву кладовища нададуть докази їх спорідненості.

Як повідомляв портал "Знай.ua", в Україні з 15 березня змінені правила поховання. У зв'язку з цим в суспільстві виникла паніка і хаос. Як роз'яснили експерти, в зв'язку зі змінами в законодавстві експертизу проводитимуть далеко не кожному померлому.

Автор матеріалу: 
Надія Царук
Теги: 
законопроект, кладовище, кремація, правила захоронення
Росіянин скаржиться - вся адвокатура РФ під пресом Кремля
0
0
11:41 25.04.2018
Реєстраційні органи отримають дозвіл проводити перевірки, чи живуть громадяни за місцем реєстрації
0
0
11:35 25.04.2018
Рота українських військвих діятиме в складі багатонаціонального батальйону
0
0
11:21 25.04.2018