Депутати таки добралися до правил ввезення товарів з-за кордону для приватних осіб – 7 листопада Верховна Рада прийняла держбюджет на 2018 рік і ввела нові податкові обмеження на безмитне ввезення товарів з-за кордону, проголосувавши за законопроект №6776-д.
Для простого українця це означає, що він зможе отримувати через міжнародні поштові та експрес-відправлення безмитні посилки не кожен день, як зараз, а максимум три рази на місяць. Безмитний поріг для кожної з них залишається колишнім - 150 євро. Тобто за ввезення четвертої посилки доведеться доплатити державі.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяНа сайті Верховної Ради наразі не можна ознайомитися з фінальною версією законопроекту, який був прийнятий. Зокрема, в нинішній його версії ще немає нової норми безмитного ввезення.
Неофіційно поштовики кажуть, що в первинному тексті закону є певні правові колізії.
Так, "Новій пошті" розповіли про загрози, які приховують нові обмеження на ввезення посилок з-за кордону.
Двозначність формулювання і відсутність затверджених механізмів обліку кількості відправлень та вартості товарів, які в них пересилаються, може викликати різночитання при адмініструванні норми щодо оподаткування поштових відправлень.
"Виходячи з формулювання викладених норм, не можна однозначно стверджувати, що саме кожна з трьох посилок, які споживач має право отримати без сплати ПДВ, не повинна перевищувати суму в EUR150. Навпаки, вона читається так, що сумарна вартість товарів в трьох посилках в місяць не повинна перевищувати EUR150", - пояснили в прес-службі компанії виданню "Інтерфакс-Україна".
"Крім того, є кілька цікавих питань: якщо споживач ввозить чотири посилки по EUR1 кожна, ПДВ потрібно платити? А що буде, якщо протягом місяця споживач ввезе три посилки по EUR1 (чохол для телефону, наклейки), а в четвертий раз товар на суму EUR100? І де логіка обмеження кількістю без визначення спільного кордону таких відправлень на місяць?", - задався питанням поштовий оператор.
У компанії підкреслили, що норма законопроекту щодо зниження порогів безподаткового ввезення товарів в перших трьох міжнародних відправленнях, вступає в силу з 1 січня 2019 року. У той же час, в прийнятому законі не врегульовано механізм урахування кількості відправлень, одержуваних однією особою, і механізм обліку вартості товарів, ввезених в відправленнях.
"Тобто, залишається незрозумілим, хто і яким чином з метою розрахунку ПДВ повинен рахувати посилки, одержувані фізичною особою, а також вартість таких посилок", - коментують в "Новій пошта".
У компанії також підкреслили, що норма законопроекту щодо зниження порогів безподаткового ввезення товарів в ручній поклажі та / або у супроводжуваному багажі вступає в силу в загальному порядку з 1 січня 2018 року, що суперечить основам податкового законодавства, а саме: принципом стабільності. Так, пп.4.1.9 Податкового кодексу України передбачає, що зміни в будь-які елементи податків і зборів не можуть вноситися пізніше, ніж за шість місяців до початку нового бюджетного періоду, в якому будуть діяти нові правила та ставки.
Найцікавіший аспект нововведення депутатів стосується його безпосереднього застосування. Як з'ясувалося, технічно це зробити поки не можливо. Системи, яка могла б відстежити, яка посилка українця виявилася четвертою, сьогодні не існує.
Відтак незрозуміло, як будуть контролювати ввезення за новою системою.
"Контроль буде по-українськи. І буде стоп всього", - говорить представник Rozetka Владислав Чечеткін.