Надія Савченко пройшла перевірку на поліграфі і, нарешті, поліграфологи оголосили їх результати. З'ясувалося, що голодування нардепа України ніяк не відбилося на її кінцевих результатах. Крім того, вона була підготовлена, на відміну від 13 квітня, коли довелося перервати перевірку.

Виконавчий директор Всеукраїнської асоціації поліграфологів Володимир Ведмідь пояснив, що до проходження перевірки на поліграфі Савченко "4 доби вживала їжу". При цьому фахівець зазначив, що подібна експертиза проводиться виключно добровільно.

Ведмить пояснив, що така експертиза буде ефективна і проводиться лише на підставі добровільної згоди об'єкта дослідження. Якщо ж такої згоди немає, то результати процедури сам досліджуваний досить легко може звести нанівець. У разі сміху, розмов, умисних надмірних вдихів, кашлю та інших зайвих рухів, результат спотворюється і подальше тестування просто марно. Зазвичай така процедура припиняється на цьому етапі.

Володимир Ведмідь стверджує, що є три фактори, які впливають на успіх тесту. Само собою, не остання роль відводиться хорошого фахівця, також важливо відмінний стан фізичного і психічного стану обстежуваного і, звичайно, рівень професіоналізму поліграфолога, який проводить дослідження.

Популярні новини зараз
Син Софії Ротару повідомив про трагічну втрату: пішла з життя Українці можуть отримати ще одну грошову допомогу, але є умови: хто та на яку виплату може претендувати За комуналку платити більше не будемо: українці дізналися, тарифи на які послуги точно не зростуть Українцям дозволили не платити за доставку газу: стосується не всіх
Показати ще

З цих трьох складових, у високому професіоналізмі фахівців Київського інституту судових експертиз Ведмідь не сумнівається, а от стан Савченко вже викликав питання. Адже не дарма у неї було дві спроби провести експертизу.

Перша спроба відбулася 13 квітня і тоді експерти навіть не приступили до дослідження із-за неналежного стану нардепа Савченко. При цьому експерт підкреслює, що друга спроба відбулася через 4 доби після першої і на цей період пані Савченко припинила своє голодування і вживала їжу. Дослідники підтвердили, що на момент експертизи вона перебувала в належному стані.

"Зараз можна почути багато спекуляцій на тему голодування і поліграфа, однак, на мою думку, це не більше ніж спекуляції зацікавлених сторін. Тестування проводилося в період голодування. Давайте дочекаємося висновків експертів", - підсумував Медвідь.

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.иа ", Савченко зважилася на визнання.