Запропонований Росією варіант введення миротворців є завідома неефективним, оскільки не передбачає створення цивільної адміністрації, яка має легітимізувати даний процес. Про це заявив глава політичної партії "ОСНОВА" Андрій Ніколаєнко в ефірі телеканалу ZIK

"Наприкінці грудня минулого року в Сполучених Штатах відбулось декілька обговорень і панельних дискусій стосовно ситуації на Донбасі. Остання була за участю спеціального представника Державного департаменту США з питань України Курта Волкера в Atlantic Council, де обговорювали питання формату миротворчої місії. В цій дискусії також приймали участь колишній посол США в Росії Александр Вершбоу, заступник Генсекретаря НАТО, екс-заступник міністра оборони США та посол в ООН. Ці посадовці відкрито заявляли, що дійсно миротворці самі по собі, в тому форматі який запропонований Володимиром Путіним – не спрацюють. Це все одно, що їх би відправити в Північну Корею, щоб вони спостерігали за Кім Чен Ином, це безрезультатно", – заявив Андрій Ніколаєнко.

Глава партії "ОСНОВА" також зазначив, що вирішення конфлікту на Сході України вимагає більш цілого комплексу дій, зокрема, створення міжнародної перехідної адміністрації разом із введенням миротворчого контингенту.

"Важлива компонента це наявність легітимної влади. Миротворці, які є вояками самі по собі не можуть бути легітимною владою на непідконтрольній Києву території, повинна бути цивільна компонента і мандат має передбачати цивільну адміністрацію. І це дійсно та річ, про яку, я думаю, будуть іти перемовини між Куртом Волкером і помічником президента Росії Владиславом Сурковим. І хоча більш радикальні російські політики декілька разів заявляли, що жодна адміністрація на Донбасі не припустима, потрібно наполягати саме на цьому форматі", – додав Андрій Ніколаєнко.

Крім того, глава партії "ОСНОВА" наголосив на тому, що українська дипломатія повинна проявляти більше ініціативи в переговорних процесах стосовно Донбасу, оскільки є найбільш зацікавленою стороною у вирішенні цього конфлікту..

Популярні новини зараз
Ваших дітей зупинятимуть на вулиці та відправлятимуть до ТЦК: юрист назвав наслідки нового закону Гороскоп на тиждень 5-11 червня для всіх знаків Зодіаку: грошовий ризик Риб, обман Скорпіонів та занепокоєння Тельців Початок Русального тижня-2023: чому 5 червня не можна виходити в поле і як врятуватися від привороту Просто покладіть це в лунку і капуста буде, як з картинки: здоровий та великий урожай забезпечено
Показати ще

"Необхідно дуже обережно але системно підходити до теми розгортання миротворчої місії, це єдиний реальний інструмент закінчення ситуації не в військовий спосіб. Адже, чим далі, тим більше конфлікт на Донбасі заходить в активну заморозку. При тому, що він не є класично замороженим, тому що постійно відбуваються обстріли, гинуть люди майже щодня, це створює велику кількість внутрішніх проблем. Тому ми повинні розуміти, що наскільки б не був активним Курт Волкер, скільки б не був компромісним чи безкомпромісним Владислав Сурков, активність, а головне ефективність цих перемов залежить багато в чому від української сторони, від готовності пропонувати ті чи інші варіанти домовленостей", – констатував Андрій Ніколаєнко.