Вже з 1 січня 2019 року в Україні можуть заборонити продаж миючих засобів високим вмістом фосфатів, а також шампуні та інші засоби гігієни, які містять аніонні поверхнево-активні речовини (ПАР). Про це повідомляє UBR.

Зміни в законопроект були внесені до Верховної Ради 15 березня. Документом передбачена заборона на поставку, виробництво і продаж в Україні, миючих засобів з часткою фосфатів понад 5%, а також тих, які містять хлор або хлорорганічні сполуки.

З 2021 року фосфатів у пральних порошках має залишитися менше 0,2%, а аніонних ПАР - максимум 3% від маси миючого засобу. Останні рясніють в шампунях і гелях для душу, якими завалені полиці супермаркетів.

При цьому екологи впевнені, що проблем з контролем вмісту фосфатів в Україні немає.

Популярні новини зараз
Подорожчання буде нестерпним: українцям радять робити запаси – по 10 кіло не менше Увага для всіх, хто має газові плити: Газмережі терміново звернулися до українців через холоди Стосується всіх одержувачів пенсій: українцям дали 30 днів на явку до ПФУ Кредитки стають непотрібним пластиком: ПриватБанк позбавляє клієнтів важливої послуги
Показати ще

"Обмеження вмісту сульфатів у пральних порошках прописано в Технічному регламенті мийних засобів. У ньому ж можна встановити будь-які інші заходи щодо допустимого вмісту тих чи інших речовин. Крім того, вже сьогодні, за моїми оцінками, близько 70% порошків в Україні - безфосфатні", - розповіла президент Всеукраїнської громадської організації "Жива планета" Світлана Берзіна.

За її словами, наявність фосфатів в порошку ніяк не відбивається на його миючих якостях і навіть ціною.

Що ж стосується заборони аніонних ПАР, нині вони є одним з основних "діючих речовин" сучасних шампунів, гелів для душу та багатьох інших миючих засобів.

За оцінками експертів, зміст таких речовин в "побутових" миючих засобах може досягати 10-15%. Причому заниження концентрації різко позначається на ефективності шампунів. В Україні пропонують обмежити їх застосування на рівні не більше 3% від маси миючого засобу.

IFrameКак раніше повідомляв портал "Знай.ua", Кабмін спільно з Державною службою з питань праці планують відновити раптові перевірки бізнесу, через що можуть постраждати пересічні споживачі.

Кабінет міністрів 15 лютого зареєстрував законопроект №8045 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення належних, безпечних і здорових умов праці", де пропонується відновити перевірки підприємств без завчасного попередження.