Україні не варто витрачати час на військове звільнення окупованих територій Донецької та Луганської областей, а слід спрямувати свої сили на інтеграцію з Заходом. Про це заявив російський історик і опозиціонер Андрій Зубов, пише Politeka.

"Військове звільнення Донбасу зараз зовсім не потрібне, тому що, безумовно, рано чи пізно весь Донбас і Крим будуть знову українськими. І не треба зараз провокувати Росію, яка, звичайно, буде цьому рада, бо військова дія з однієї сторони означає військову протидію з іншого боку", — переконаний історик.

За словами Зубова, якщо Україна стане ініціатором воєнного конфлікту з Росією, то залишиться без підтримки Заходу, який не є прихильником силового вирішення конфлікту на Донбасі.

Тому історик вважає, що для України доцільно прагнути до інтеграції з Європейським Союзом і НАТО. На вільній території необхідно викорінити корупцію і олігархат, а також зміцнити демократичні системи.

Популярні новини зараз

Подорожі за кордоном для українців: куди, з якими тестами й вакцинами пускатимуть

Григорія Чапкіса провели в останню путь: море квітів та сліз, камери і скорботний Зеленський

Злата Огнєвіч показала, в чому буде на першій вечірці "Холостячки": "Аж мурашки"

Святослав Вакарчук пішов від дружини заради іншої жінки, - ЗМІ

Показати ще

"І таким чином, я думаю, у вас відкриються перспективи. Чим більше Україна буде інтегрована і навіть просто буде прагнути інтегруватися в західне співтовариство, тільки чесно, не приховуючи пороки старої авторитарної системи, тим більше Захід буде її захищати і їй допомагати", — пояснює Зубов.

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що Аваков хоче повернути Донбас "оплесками". Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков вважає, що повернути окуповані райони Донецької та Луганської областей під контроль української влади можливо після прийняття закону про амністію, проведення місцевих виборів і ряду інших кроків.

У мене є свій план. Він називається "тактика дрібних кроків, яким аплодують всі". Я не вважаю, що реінтегрувати можна відразу всю територію окупованого Донбасу. "Блакитних касок" стільки немає - на всю територію. Тому я пропоную, умовно кажучи, взяти спочатку окремо Горлівку або Новоазовський район", - розповів міністр.

За його словами, план полягає в тому, щоб миротворці спільно з українськими прикордонниками спочатку зайняли позиції на кордоні умовної Горлівки або Новоазовського району, де були б проведені вибори в місцеві ради за українським законодавством.