В ООН розповіли, скільки героїв загинуло за Україну

Понад 2 500 осіб полягли в результаті бойових дій на тимчасово окупованій території Донбасу.

Цю інформацію оприлюднили в Управлінні ООН з координації гуманітарних питань (UN OSHA).

В УКГП повідомляється, що 2540 цивільних громадян України загинули та 9 тисяч були поранені.

"Понад 2540 цивільних осіб загинули та 9 тисяч отримали поранення внаслідок бойових дій на сході України 4 роки тому. Кількість загиблих збільшується майже кожен день", - відмітили в УКГП.

Постійний представник ПРООН Ніл Вокер говорив про те, що через конфлікт в Україні 4,4 млн. осіб опинилися у важкій гуманітарної ситуації.

За словами координатора ООН в Україні, гуманітарна допомога постраждалим мешканцям Донбасу на 2018 рік має скласти 187 млн. доларів. Це дозволить задовольнити потреби не менш 2,3 млн. осіб, проте наразі зібрано не більше 3% від зазначеної суми.

Вокер закликає держави-члени ООН "терміново допомогти в усуненні цього 97%-ного дефіциту фінансування".

"Те, про що ми просимо, становить менше 1% від глобальних гуманітарних потреб. Люди, які постраждали в результаті збройного конфлікту на сході України, потребують нашої підтримки", - говорить він.

"Я продовжую закликати сторони конфлікту вживати усіх необхідних заходів для дотримання міжнародного гуманітарного права - цивільні особи та інфраструктура мають бути захищені. Єдиним рішенням кризи на сході України є мир. Ми не хочемо відзначати подальші річниці конфлікту, що триває", - підсумував Вокер.

Як повідомляв раніше портал "Знай.ua", за минулу добу близько 8 раз окупанти обстрілювали позиції українських військових. Терористи застосовували всі заборонені Мінській угоді типи озброєння. За даними штабу АТО, один військовослужбовець загинув, один отримав поранення.