Зміна поняття АТО в Операцію Об'єднаних сил зробить війну на Донбасі більш ефективною.

Про це стало відомо завдяки заяві військового журналіста та блогера Олексія Арестовича, пише "Політека".

«По-перше, це усуває зайву бюрократичну ланку, а значить, робить нас більш оперативними у прийнятті рішень. По-друге, вибудовує правильну модель взаємодії силових структур та виконавчої машини держави. Тому що була нескінченна плутанина, коли СБУ повинна була планувати загальновійськові та спеціальні операції, у яких вона нічого не розуміє», — пояснив журналіст.

Арестович додав, що в нормальній країні війною завжди командують військові, а не МВС або СБУ.

Популярні новини зараз
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень Ощадбанк скасував обмеження для власників карток: що стане безкоштовним Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус
Показати ще

«Це має опосередковане міжнародне значення. Це зайва ознака того, що ми все-таки ведемо війну з Росією, а не антитерористичну операцію з якимись маленькими місцевими терористами. Але більше значення це все-таки має всередині країни. Впорядковується взаємодія силових структур – і це дуже добре, тому що був легкий безлад. Фактично все одно ж військові командують. І дуже давно», — акцентує блогер.

Експерт підкреслив, що при зміні АТО, змінюється відповідальність та створюється ще один важливий момент.

«Об'єднаний оперативний штаб – це такий орган, який призначений для управління різнорідними силами, він пов'язує їх між собою через представництва, робочі групи, які можна використовувати у всіх інших конфліктах, інших випадках застосування силової машини, наприклад, при ліквідації наслідків стихійних лих. Тобто у нас створюється орган управління, де починають рости офіцери-функціонери, які будуть мати досвід управління різнорідними силами», — зазначає він.

Арестович підкреслив, що до осені глава Об'єднаних сил Сергій Наєв повинен навести порядок, і почнеться нормальна військова робота.

«Війна – тільки для цивільних трагедія, для військових це робота. Ось як ви ходите на роботу щоранку, військові ходять на роботу на війну. Повинно бути все спокійно та впорядковано. І це має найважливіше значення, тому що тільки те, що робиться спокійно, повільно, розважливо, сплановано, як правило, має шанси на реалізацію, на успіх», — підсумував він.

Як повідомляв портал "Знай.uа" співробітниця одеського вокзалу відмовилися обслуговувати учасника АТО.