Після початку агресії на території України Росія планувала насамперед захопити зовсім не Донецьк чи Луганськ

Про це заявив координатор групи “Інформаційний опір”, нардеп Дмитро Тимчук.

Експерт додав, що до 2015 року в Україні існувала загроза створення так званої “Харківської народної республіки”.

Він визнав, що в 2014 році в Харкові і Харківській області активно працювали агенти російських спецслужб.

“На початку 2014 року ми спостерігали, що основні зусилля якраз направлялися на Харків – у плані створення різних нелегальних і легальних громадських організацій на кшталт того ж “Оплоту”. За нашими даними і за даними українських спецслужб, в Донецьку і в Луганську такої активної діяльності не було. Це означає, що початковою метою Путіна був, в першу чергу, Харків, і вже потім Донецьк і Луганськ”, – заявив Тимчук.

Він зазначив, що тоді сепаратисти не змогли реалізувати свої плани в Харкові, а зараз загрози створення “ХНР” не існує.

Варто зазначити, що раніше журналіст Андрій Цаплієнко на сторінці у Фацебук повідомив, що у Харкові українські силовики затримали чоловіка, який організував групу людей для створення у регіоні злочинної організації за прикладом "ДНР" та "ЛНР".

Він зазначив, що затриманий сивий сепаратист випромінював шалену лють до України. Під час затримання від сміявся наче Моріарті та обіцяв найближчим часом вийти на свободу.

"Його підлеглі кажуть, що він віртуозно вмів переконувати. Жінкам надсилав фото вбитих на Донбасі дітей, чоловікам розповідав про світле майбутнє в обіймах Росії. З них швидко сколотив підпільну організацію, яка мріяла взяти реванш за мертвонароджену в 2014 "Харківську народну республіку", - написав Цаплієнко.

Журналіст висловив занепокоєння, що затриманий чоловік дійсно найближчим часом може опинитись на свободі, однак висловив сподівання, що харків'яни, які свого часу захистили місто від темряви, не дозволять злочинцям взяти реванш.

Як бійці "Ягуару" не допустили створення "ХНР".

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що українців розсмішили "епічні бої правосеків із зсушниками".