За останніми даними опитувань фінансових аналітиків, загальний рівень грамотності серед громадян України впав до критичного рівня. Так, досвідченими гравцями ринку можна назвати не більше 10-12%, які отримали достатні знання для ведення торгів і здатні отримувати прибуток з процесу трейдингу у відповідності з рівнем образованости. Але от інші, більш ніж дві третіх трейдерів з мінімальним досвідом і знаннями, які стають на шлях трейдера, дуже швидко розоряються і втрачають інтерес до такого виду заробітку. Після чого, вони проводять антирекламу про те, що всі компанії, які проводять навчання і вхід на ринок, є закоренілими шахраями і фінансовими пірамідами.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяТакож великою проблемою в невисокому зростанні загальної фінансової грамотності є і робота різних установ, які пропонують отримати «потрібні і важливі знання» по торгівлі на різних ринках - починаючи від Форекса і закінчуючи топ-криптовалютами. Однак, за даними кожен 4-й в Україні мав украй негативний досвід у навчанні в таких представництвах, що і породило досить велика кількість неправдивих міфів про роботу з такими фірмами. Однак у теж час, їх побоювання теж цілком зрозумілі – багато з цих пропозицій дійсно були і є спекулятивними або схожі на фінансові піраміди.
Раніше при спілкуванні з керівником фінансової академії Enigma Михайлом Романенко, багато читачі могли розпізнати у своїх викладачів з питань фінансового навчання відповідність рівня знань і вмінь, про які говорив наш експерт. Він запевняє, що дотримуючись цього простого методу, так можна не тільки зберегти і вберегти свої кошти від нераціональних і часом оманливих пропозицій, але і знайти набагато краще і якісніше пропозицію ринку в цьому секторі.
"Можу запевнити всіх, що ринок завжди показує співвідношення «ціна – якість» навіть краще, ніж будь-яка реклама і агітація. Приміром, у майбутнього учня є дві пропозиції: одна – більш дороге, але розкручене і вже отримала купу негативних відгуків, і друге – більш економне по часу і засобів, але яке не було помічено у подібних махінаціях. Очевидно, що клієнтові більше по душі саме ті компанії, які мають високу репутацію, відмінну і гнучку цінову політику навчання, а також готовність індивідуально навчати, показувати і створювати комфортні умови для отримання важливих знань", - зазначив експерт.
Керівник фінансової академії Enigma розповів також про те, що загальний відсоток тих, хто хоче навчатися і підвищувати свій рівень грамотності у фінансовому секторі зростає, але все ж недостатніми методами. «Саме такі дві причини незнання та відсутність досвіду найчастіше стають чинниками, які можуть призвести недосвідченого трейдера до провалу або швидкого розорення», - підкреслив Михайло Романенко.
Він упевнений, що для вирішення цієї проблеми потрібна ціла ланцюжок дій і заходів. «Для підвищення загального рівня фінансової грамотності населення потрібно зробити чіткий і послідовний ряд зусиль. По-перше, показати всім бажаючим загальні знання у фінансовій сфері в легкодоступною і зрозумілою формі через різні види соціальних програм, реклами в інтернеті та на телебаченні. Таким чином, всі, хто виявить бажання дізнатися більше базового рівня, захоче зрозуміти – що йому потрібно в подальшому і як ці знання, які будуть отримані в програмі подальшого навчання, можуть бути конвертовані в прибуток», - сказав експерт. Пан Романенко також підкреслює особливу важливість і самих фінансових шкіл, які проводять навчання для майбутніх гравців ринку. "Саме посилену увагу та персональний підхід до кожного новачкові, постійні тренінги та аналіз помилок допоможуть не тільки учня, але і тренеру отримувати свої дивіденди, адже першому надаються знання і досвід сотень асів своєї справи, а другий – зможе підтверджувати свою репутацію фахівця в цій сфері", - говорить експерт.
І останнім чинником загального підвищення фінансової грамотності стає і особиста ініціатива людини. На думку пана Романенка, саме бажання і зрозуміти сам феномен ринку може "підштовхнути його до спроби поступово навчитися розбиратися в загальних закономірностях, правил здійснення операцій на всіх сегментах фінансової діяльності". "Проте варто відзначити той факт, що якщо малознающий людина звернеться до досвідченому трейдеру за консультацією – платній або безкоштовній залежно від характеру інформації, то саме тепер кваліфікація і репутацію спеціаліста повинна допомогти правильно сформулювати в людині алгоритм роботи, створення послідовності дій на будь-якому ринку, і, звичайно ж, уміння створювати стратегію. Якщо ж потреби з певних питань будуть більш ніж пріоритетні, тоді тут профі-трейдер або лектор фінансового сектора повинен підказати про те, які курси підвищення досвіду і умінь варто відвідати, ніж це допоможе в майбутньому і приблизні розрахунки по пропорції «якість-ціна». Тільки завдяки такому комплексному підходу до підвищення загального рівня фінансової грамотності в Україні, можна буде говорити про солідному прогрес не тільки звичайних громадян, але й майбутніх фахівців у фінансовому секторі", - підсумував керувати фінансової академії Enigma Михайло Романенко.