У Шацькому національному парку України самка чорного лелеки була виявлена за допомогою фотоловушки. Вчені встановлюють їх, щоб вивчати і відслідковувати їх пересування. Про це повідомляє BBC News Україна.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЧорний лелека занесений в Червону книгу України. Для того, щоб відстежити шлях міграції самки, вона була позначена двома кільцями. Одне металеве, яке птах носить все життя і інше пластикове, на якому зазначений спеціальний код.
Код дає міжнародна організація EURING, яка координує кільцювання. Орнітологи змогли визначити, що вік лелеки становить 18 років. Середня тривалість життя цього виду становить 10 років.
Однак дана самка прожила на 8 років більше. Крім того, що вона змогла перевищити майже вдвічі середній вік, у свої 18 років вона привела на світ і вигодувала двох пташенят.
Завідувач відділу Державного природознавчого музею НАН орнітолог Андрій Бокотей заявив, що дана особина народилася в Україні, тому що для лелек характерна филопатрия, тобто вони повертаються туди, де народилися і продовжують там гніздитися.
"У лелек висока смертність, та це унікальне явище, що їй стільки років, і вона й далі живе, як нормальна, міцна, в повному розквіті сил птах. Хто сподівався, що вона ще двох пташенят вигодувала. Двох здорових пташенят ми закільцювали і будемо стежити за ними далі, можливо, і вони коли-небудь потраплять на очі вченим", - пояснив Бокотей.
Дивіться: документальний фільм про чорному аисте
Як повідомляв раніше портал "Знай. ua" житель Великобританії Ян Елліс є відомим орнітологом, який захоплюється живою природою. Завдяки йому нещодавно рятувальникам вдалося вберегти від неминучої смерті маленького тюленя.
Ян проводив спостереження за птахами в районі Фрамптонских боліт, що розкинулися в Лінкольнширі і побачив дивну картину. Корови, які паслися неподалік, неймовірно зацікавилися якимось предметом.