Дослідження, проведене соціологічною групою Рейтинг, показує, що у 17% опитаних родичі перебували на заробітках за кордоном в останні півроку. 11% повідомило, що в їх сім'ях є ті, хто працюють за кордоном постійно. У той же час у 70% респондентів близькі не працювали за кордоном за цей період, 2% – не змогли відповісти на це питання. І якщо 65% опитаних українців зазначили, що не хочуть міняти країну проживання, то 27% заявили, що досі виношують плани щодо еміграції. Про це повідомляє Politeka.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЗазначається, що найчастіше про бажання переїхати за кордон заявляють молоді респонденти до 35 років (практично кожний другий). Також охочих виїхати дещо більше серед чоловіків, людей з вищими рівнями освіти та доходів.
Також спостерігається закономірність, що серед респондентів, в сім'ях яких є ті, хто працювали за кордоном, бажання виїзду в іншу країну з метою проживання значно вище.
Найбільше покинути країну хочуть жителі північних (Житомирська, Сумська області, м. Київ) і західних (Закарпатська, Тернопільська, Чернівецька області) регіонів.
50% опитаних бажаною країною для проживання своїх дітей назвали Україну. Ще чверть вибрали б для своїх дітей країни Європейського Союзу, 7% – США, 3% – інші країни, і навіть 2% – Росію. 13% не змогли визначитися з відповіддю на це питання.
Україну як країну для проживання своїх дітей частіше вибирали старші респонденти, жителі сіл, та особи з низьким рівнем доходів. У свою чергу молодь, більш багаті та освічені люди все ж частіше обирали інші країни.
Всього ж в опитуванні взяли участь 30 тисяч респондентів – по 1 200 в кожному регіоні. Похибка репрезентативності не перевищує 0,6%.
Дивіться відео: "Еміграція з України: третина країни хоче виїхати"
Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що НБУ спрогнозував, скільки українців втечуть за кордон. Національний банк України прогнозує збільшення і без того шалених темпів трудової міграції – принаймні, в найближчі 2-3 роки. Скорочення кількості охочих виїхати за кордон ймовірне хіба що в середньостроковій перспективі, але це тільки в тому випадку, якщо рівень життя в країні хоча б на якусь частку покращиться. Поки що прогнози невтішні з однієї причини – зарплати України та Польщі до цих пір нереально далекі одна від одної.