Українці все частіше купують ліки, ефективність яких ніяк не доведена. На це вони витрачають три мільярди гривень в рік.

Про це повідомляє "Сегодня". Подібні препарати ще називаю "фуфломіцінами" і вони не несуть ні шкоди, ні користі. Але здоров'я пацієнта може опинитися під загрозою, якщо при серйозній хворобі замість діючих ліків приймати малоефективні.

У цю категорію входить більшість препаратів проти вірусів, паразитів і загальнозміцнюючі препарати, які дуже часто рекламують. Подібні ліки нічим не відрізняються від гомеопатичних. Вони діють на підставі ефекту плацебо, а людина просто підсвідомо вселяє собі їх дієвість.

Часто лікарям доводиться призначати препарат з недоведеною ефективністю, наприклад, при застуді. Симптоми ГРВІ проходять через тиждень і достатньо лише пити багато води. Але пацієнтові не можна пояснити, що ГРВІ не лікується. Експерти зазначають, що лікар не може не призначити якісь ліки, оскільки хворий може звернутися через це до суду.

"Фуфломіціни" користуються популярністю в українців через недовіру до медицини і неконтрольованої реклами медикаментів. Статистика показує, що 52% українців не звертаються до лікаря і намагаються лікуватися самостійно. Вони звертаються за консультаціями до знайомих і фармацевтам або шукають симптоми в інтернеті.

Популярні новини зараз
Борги анулюють: українцям дали новий шанс у важкі часи Українців поставили у жорсткі рамки: почнуть обмежувати Фруктів не наїмося: який дефіцит чекає Україну Українцям вказали на два обов'язкові платежі, які не можна ігнорувати
Показати ще

Експерти розповіли, як відрізнити "ліки-пустушки" від медичних препаратів. Перші, як правило, за інструкцією допомагають від усього і не мають побічних ефектів.

Але розібратися у величезній кількості представлених в аптеках препаратів можуть тільки лікарі. Часто в інструкції самі ж виробники пишуть неправду. Експерти підкреслюють, що слід виключити самолікування, щоб не купити замість ефективних ліків фуфломіцин. Також пацієнта повинен насторожити те, що лікар призначає велику кількість препаратів.

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, в Україні провалилася ініціатива з безкоштовними ліками.