Нарешті весна стала до українців добрішою. Уже на вихідних очікується потепління. З 10 березня стовпчики термометрів стрімко поповзуть догори, однак слыд приготуватися до чергових погодних каруселей.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЯк повідомляють співробітники Укргідрометцентру, теплі дні супроводжуватимуться дощами, - передає Politeka.
Найбільше опадів очікується на заході країни, Закарпатська та Чернівецька область.
На решті території України обійдеться без істотних погодних сюрпризів: від 4 тепла до 2 морозу вдень і від 0 до -2, а на сході і до -7 градусів вночі.
В цілому синоптики прогнозують досить холодний березень і не поспішають обнадіювати українців швидким потеплінням.
Згідно з прогнозами, середньомісячна температура в перший місяць весни буде близько 1-5 градусів тепла і від 0 до +2 градусів в гірських районах України.
"З 12 березня тиждень протримається стабільно плюсова температура: від 3 до 7 градусів тепла і навіть до 9-12. З 20 чисел прораховується чергове зниження температур, але морози будуть слабкі - 3-5 градусів. З 24 березня очікується стійкий перехід на плюсові температури і до кінця місяця буде від 8 до 12 градусів тепла ", - розповів народний синоптик Леонід Горбань.
Нагадаємо, через потепління у річках буде підійматися рівень води, що призведе до паводків та може дійти до будинків на заході країни. Рятувальники відзначили, що надзвичайні події можливі 7-9 березня.
Наразі небезпечними залишається стан річок на Івано-Франківщині (р. Вишня), Львівщині та Тернопільщині (притоки Дністра), Хмельницькій, Вінницькій областях, річках басейнів Прута, Сірету, а також на річках басейнів Західного Бугу та Прип'яті. В деяких річках рівень води вже піднявся від кілько десятків сантиметрів до півтора метри.
Які катаклізми можуть знищити планету
Як повідомляв портал "Знай.ua", вчені вигадали, як зупинити процес глобального потепління на планеті.
Також дослідники попередили про весняну загрозу. Кліматологи в журналі Scientific Reports пишуть, що глобальне потепління призвело до того, що весна в Арктиці приходить на 20-30 днів раніше, ніж десять років тому.