Існує кілька явних ознак того, що ваше тіло не приймає алкоголь. Якщо ви будете їх ігнорувати, з часом це може призвести до серйозних наслідків.

Якщо у вас з'являються ці симптоми після одного або двох келихів спиртних напоїв, ви, швидше за все, страждаєте від алкогольної непереносимості.

В першу чергу варто знати, що алкогольна непереносимість не пов'язана з алкоголізмом, а залежить від генетики. У деяких людей з народження відсутнвй фермент ацетальдегіддегідрогенази (ALDH2). При його дефіциті, коли ви п'єте, у вас накопичується ацетальдегід, через якийо виникають побічні ефекти.

Варто також розрізняти алкогольну непереносимість і алергію на алкоголь. Алергія - це більш серйозний стан і найчастіше є реакцією на алерген в алкоголі, наприклад, ячмінь, хміль, дріжджі.

Якщо ви не дружите з алкоголем, зверніть увагу на ці симптоми алкогольної непереносимості.

1. Почервоніння обличчя

Почервоніння шкіри обличчя є одним з найпоширеніших ознак непереносимості.
Це відбувається через підвищення тиску при дефіциті ALDH2, що перетворює токсичний ацетальдегід в безпечну речовину, яку організм може вивести. Часто така особливість поширена у азіатів, в українців вона зустрічається приблизно в 1 з 10 випадків.
Коли організм не може розщепити ацетальдегід, на обличчі, а іноді і на тілі з'являються червоні плями. Така реакція може виникнути навіть після кількох келихів пива.

2. Нежить

Закладеність носа або виділення - один з найбільш частих симптомів алкогольної непереносимості. Ніс закладає найчастіше через запалення носових пазух. Також це відбувається через високий рівень гістаміну в спиртних напоях, особливо у вині та пиві.

3. Кропив'янка

Алкогольна непереносимість може проявитися у вигляді висипу на шкірі, відомого як кропив'янка. Це знову ж таки є наслідком дефіциту ALDH2, але може бути пов'язано і з гістаміном в напої і алергією на певні інгредієнти.

4. Нудота

Не дивно, що алкогольна непереносимість може привести до відчуття нудоти. Це пов'язано з посиленням активності шлункової кислоти, яка дратує стравохід, шлунок і кишечник.

5. Блювота

Поряд з нудотою у вас може виникнути блювота. Блювота також може говорити про те, що ви випили занадто багато. Однак якщо вам хочеться вирвати відразу після декількох келішків, це, швидше за все, є ознакою непереносимості алкоголю.

6. Діарея

Діарея трапляється і у тих, хто не страждає від алкогольної непереносимості, але в останніх симптоми можуть бути більш вираженими і дуже швидко дають про себе знати. Алкоголь впливає на всмоктування води в кишечнику, через що випорожнення і рідина швидше проходять.

7. Прискорене серцебиття

Алкогольна непереносимість може викликати тахікардію або прискорене серцебиття. Часте серцебиття також може бути симптомом чогось більш серйозного - алергії на алкоголь, тому, якщо ви відчуваєте, що ваше серце почало сильно стукати, можливо, вам варто звернутися до лікаря.

8. Погіршення симптомів астми

Алкогольна непереносимість може посилити респіраторні симптоми. Якщо у вас є астма після вживання алкоголю симптоми можуть більш явно проявитися.

9. Низький артеріальний тиск

Ви навряд чи зможете помітити це самі, але алкогольна непереносимість може викликати падіння артеріального тиску після того, як ви вип'єте.
Серед ознак, що вказують на зниження артеріального тиску, можуть бути запаморочення, нездатність концентруватися, втома, часте поверхневе дихання та інші.

Алергія на алкоголь

Варто також знати, що потрібно розрізняти алергію на алкоголь і алкогольну непереносимість. Останнє зустрічається набагато частіше приблизно у 25 відсотків людей.

Дізнатися, чи є у вас алергія на алкоголь не так просто, оскыльки багато симптомів можна сплутати з побічними ефектами при сильному сп'янінні.

Багато хто навіть може прийняти алергічну реакцію за сильне похмілля, яке потрібно просто перечекати.

При алергії навіть невелика кількість алкоголю може викликати симптоми. У найважчих випадках це може привести до анафілаксії - алергічної реакції, яка загрожує життю.

Зверніть увагу на наступні ознаки:

Сверблячка навколо рота, очей або носа

Висип, екзема та свербіж шкіри

Припухлість обличчя, горла або інших частин тіла

Закладеність носа, сипіння, труднощі з диханням

Біль в животі, нудота, блювота і діарея

Запаморочення, втрата свідомості

Хоча алергія на алкоголь зустрічається не так часто, вона все ж існує. І як будь-яку іншу алергію її не можна ігнорувати. Якщо її не лікувати тривалий час, це може привести до серйозних наслідків.

У деяких людей тяга до алкоголю проявляється сильніше, ніж у інших. Про схильності людини до пияцтва може розповісти його знак зодіаку.

Як повідомляв портал "Знай.ua", астрологи склали рейтинг найбільш завзятих алкоголіків у зодіакальній плеяді.