Радониця, або батьківський день, в 2018 році випадає на 17 квітня. У поминальний день, за традицією, згадують покійних, йдуть до храму і на кладовище. Про це повідомляє Politeka.

На 9-й день після Великодня, у вівторок, відзначають Радоницю – день пам’яті покійних родичів. У цей день збираються за столом, щоб пом’янути померлих, їдуть на цвинтар, щоб навести порядок і покласти квіти.

Інша назва дня – Червона гірка. Пізніше традицію їздити на кладовище через те, що вівторок – день робочий, перенесли на наступну після Пасхи неділю, так що тепер Радоницею і Червоною гіркою називають недільний день, 15 квітня 2018 року.

Радониця присвячена святу Воскресіння Ісуса Христа, радість якого хочуть розділити з покійними. З батьківським днем ​​пов’язані не тільки традиції, але і кілька заборон.

Популярні новини зараз
Одні поїдуть, інші не доживуть: як зміниться Україна у найближчі 15 років Дніпровська дівчина-хатико повернулася, але тепер вона нападає на людей Спіймали на вулиці та примусово відвезли в ТЦК: українцям розповіли, як себе поводити Як в інших країнах звикли підтирати попу і чому на нас дивляться, як на дурнів: вся справа в культурі
Показати ще

  • У день Радониці не можна об’їдатися і напиватися, трапеза, за якою поминають покійних, повинна бути скромною і без вживання алкоголю. Найкраще роздати їжу бездомним і нужденним.
  • Забороняється пити і курити на кладовищі.
  • У цей день не можна також лаятися, лихословити.
  • Прибирати могили і фарбувати огорожі на цвинтарі краще заздалегідь, а в цей день просто принести квіти, помолитися, поставити в храмі свічку за упокій.
  • Не можна на вікні залишати "частування" для померлих. Покійним важливіше молитва, а їжу віддайте голодним.

Як раніше передавав портал "Знай.ua", у 2018 році Радониця (в народі її називають Гробками) буде у вівторок, 17 квітня. Так, у цей день прийнято ходити на цвинтар і поминати своїх померлих родичів. Про те, як правильно провести цей день, і чого не слід робити за церковними канонами розповів протоієрей Миколай, настоятель Свято-Успенської церкви.

В цей день в церкві проходить перша заупокійна літургія після Великодня, на якій можна замовити поминання покійних, написати імена своїх померлих родичів і замовити просфору за упокій душі. На службу треба йти натщесерце. Тоді ви зможете після літургії з'їсти проскуру, запивши її святою водою. Якщо ви з ранку щось вже з'їли, то просфору потрібно акуратно загорнути в серветку і віднести додому.