Тюнінг ЗАЗ часом може бути ну дуже екстремальним. Вже існує унікальний драгстер ЗАЗ-965 з шаленою динамікою. Хоча є і майже настільки ж швидкі Запорожці і для доріг загального користування.

Цей унікальний хот-род ЗАЗ-965 експонується в пітерському музеї Ретро Юніон. Його перетворили на справжній спорткар. Тепер "горбатий" Запорожець оснащений відразу двома 150-сильними двигунами – по одному на вісь.

Важить авто всього 570 кг, так що динаміка у нього відмінна – 3,4 секунди з нуля до сотні, за заявами творців. Ну і повний привід, природно. Виглядає ЗАЗ-965 майже як Porsche – профіль став більш обтічним, а в боковинах тепер з'явилися величезні повітрозабірники. Згодом авто доповнили навіть антикрилом на даху.

Популярні новини зараз

Святослава Вакарчука запідозрили у таємних зв’язках із лідером гурту Go_A Катериною Павленко: "Епічно!"

Леся Нікітюк після дня народження показала всю свою гостинність: "Чого ви приперлись до мене в хату?"

Микита Джигурда на шоу Максима Галкіна згадав про своє коріння та заговорив солов'їною: "Не помре дух України"

Від 3 до 5 за примусову вакцинацію: Володимир Зеленський окреслив чітку позицію

Показати ще

Сьогодні мало хто знає про той факт, що ще в далекому 1960-х легендарний "горбатий" ЗАЗ-965 хотіли перетворити в спорткар, такий собі Porsche 911. І це не жарт. Фахівці Московського інституту автомобільних кузовів та інституту НАМІ створили на базі цього автомобіля елегантне купе МКЗ-НАМИ Спорт-900. Керівником проекту був конструктор Едуард Молчанов.

Перший Запорожець-купе був зібраний в 1963 році. На шасі ЗАЗ-965А встановили склопластиковий кузов обтічної форми. Габарити нового автомобіля були 3725 мм в довжину і 1170 мм Дизайн був явно запозичений у Volkswagen Karmann-Ghia і Renault Caravelle.

Однак надії розробників на запуск автомобіля в масове виробництво не виправдалися. Було випущено всього 5-6 прототипів, і на цьому проект заглох. Кілька цих ексклюзивних автомобілів збереглися до наших днів, але їм необхідна серйозна реставрація.

Нове життя "Запорожців"

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що на відомому мережевому аукціоні Ebay продають "Запорожець" за шалені гроші. Колекціонер з Німеччини продає "Запорожець" 968-ї моделі. Підприємець хоче виручити майже 7 тисяч євро за старе авто.