Минулого року аферисти "заробили" на українцях близько 340 млн гривень, зламуючи дані банківських карт.

За 2015 рік цей показник був у чотири рази меншим, пише Politeka.

Хоча 77% українців знають, що секретні дані своєї картки розголошувати не можна, багатьом все ж не вдається приховати цю інформацію від шахраїв і люди втрачають гроші.

Крім того, кількість шахрайських схем з банківськими картами в Україні зростає .

Згідно з даними Міжбанківської асоціації платіжних систем, кількість сайтів шахраїв рекордно зросла за минулий рік: з 38 до 174. Зловмисники використовують їх, щоб отримувати особисту інформацію про клієнта і дані банківських карт.

Популярні новини зараз
Подорожчання майже на 40%: українців чекає "сюрприз" у платіжках Два тарифи на воду: нові ціни встановили для мешканців багатоповерхівок та приватного сектору Розписуватися буде не потрібно: коли повістка вважатиметься врученою Чому українцям необхідно заповідати майно вже зараз та як це зробити правильно
Показати ще

При цьому однією з найпопулярніших схем є дзвінки власникам карт. Злочинці представляються співробітниками Нацбанку і просять назвати конфіденційну інформацію: реквізити платіжних карт, суми грошей, які залишилися на рахунку, паролі до інтернет-банкінгу тощо.

У цілому, шахраї користуються чотирма схемами для видурювання грошей в українців:

  • вішинг (телефонні дзвінки);
  • фішинг (шкідливі програми і сайти);
  • скіммінг (накладки на банкомати, що зчитують інформацію з магнітної смуги карти, і подальша підробка карток або продаж даних);
  • кеш-треппінг (накладки для готівки - планка зі скотчем, яку шахраї наклеюють на вікно видачі грошей на банкоматі).

Як повідомляв портал "Знай.ua", існує декілька дієвих способів захистити банківські рахунки від фишнгу.