Очільниця Міністерства охорони здоров'я України Уляна Супрун порадила українцям, які хочуть позбутися звички палити, відмовитися в тому числі і від популярних та модних нині електронних сигарет.

Про це Супрун присвятила пост на сторінці в Facebook.

"Вчені кажуть, що дим електронної сигарети може бути канцерогеном і збільшує ризики захворювань серця, раку легенів, може привести до запалення легенів і збільшує ризики розвитку хронічного обструктивного захворювання легень", - написала вона.

При цьому Супрун зазначила, що однозначної відповіді про шкоду електронних сигарет вчені не дали і досі тривають дослідження щодо їх впливу на здоров'я.

Популярні новини зараз

Доросла "бджілка" Аліна Гросу вдарилась у самокритику: "Я сама по собі є-бо-бо"

Комунальники Марцінківа знесли пів Франківська: це незаконно

У Москві виявили труп 20-річної українки: померла з голоду

Щасливий татусь показав, як потрібно зустрічати дружину з пологового: червона доріжка, оркестр і кортеж зі свинкою Пеппою

Показати ще

"Кількість споживачів електронних сигарет в світі постійно збільшується - від близько 7 мільйонів у 2011 році до 35 мільйонів у 2016 році. Однак ми досі немає переконливих свідчень, що переходити на електронні сигарети, навіть курцям зі стажем, дійсно є вдалим рішенням. Оскільки ми ще не знаємо, який ефект це може привести в довгостроковій перспективі, від електронних сигарет краще утримуватися, як і звичайних. Не шукайте легких шляхів кинути палити. Кращий спосіб зробити це - відмовитися від куріння взагалі", - підкреслила Супрун.

Перша жертва вейпу

Електронна сигарета, яка раптово вибухнула в руках курця, стала причиною загибелі жителя США. 38-річний Талмадж Д Елія помер після того, як в черговий раз взяв до рук електронну сигарету. Як показав розтин, частини пристрою, що розлетівся на друзки від вибуху, пробили чоловікові голову. Як зазначається, найпоширеніші причини вибухів електронних сигарет – проблеми з батареєю. Крім цього, у США протягом року зафіксували майже 200 пожеж, спричинених вибухами таких пристроїв.

Дивіться: Електронні сигарети порівняли з кальяном. Всі за і проти

Як повідомляв раніше портал "Знай.ua", Уляна Супрун розповіла про популярний міф про гомосексуальність, який для багатьох вважається чимось з ряду геть, хоча наука давно довела його природність.