Українські медики гучно відзначили професійне свято цієї неділі, 17 червня. Їх привітали українські артисти - у Національному інституті серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова відбувся концерт, присвячений Дню медпрацівника.

VALEVSKAYA, Наталія Гордієнко, М'ята, Наталія Бучинська та інші виконали свої найкращі пісні та побажали медикам сил, витримки й наснаги у їхній непростій справі.

VALEVSKAYA після свого яскравого виступу стала ще й ведучою заходу. "Я давно підтримую дружні стосунки з лікарями Інституту Амосова та пишаюся цими людьми! — коментує співачка. — Незважаючи на усі труднощі та наш непростий час, вони старанно виконують свою роботу, не втрачаючи запалу й оптимізму! Дякую усім виконавцям, які підтримали цю ініціативу і подарували лікарям справжнє свято!".

Популярні новини зараз

Каменських і Потап заговорили про пристрасну історію кохання: "Я просто полетів"

Чоловік Дорофєєвої Дантес назвав своє джерело натхнення, це не Надя

"Холостяк" розпрощається з улюбленицею глядачів Юлею Зайкою: "Перестала боротися"

Українки з Дубая після прильоту до Києва заговорили про жахи в'язниці: "Ми молилися щодня"

Показати ще

"Лікар — це не просто професія. Це, в першу чергу, покликання! — говорить Наталія Гордієнко. — Можна вчитися багато років, бути професіоналом в теорії, та без любові до людей та своєї справи нічого не складеться. Перш за все, бажаю тим, хто піклується про здоров’я інших, берегти себе!".

"З радістю приєднуюся до усіх привітань! Лікар — одна із найважчих та найважливіших професій. Заспівати для таких людей — найменша подяка за їхню важку працю!",— каже співачка М'ята.

Після концерту артисти поспілкувалися з медпрацівниками та пообіцяли, що влаштовуватимуть такі “концерти подяки” щорічно.

Раніше "Знай.uа" писав про те, що як і більшість професійних свят, День медпрацівника не має фіксованої дати. З 1994 року його відзначають у третю неділю червня.

Медики Росії та Білорусі одночасно з Україною святкують День медпрацівника.

Це свято не тільки лікарів, але також медсестер, фельдшерів, лаборантів, санітарів і всіх тих, хто так чи інакше пов'язаний з медициною.

Також існує ще два тематичних міжнародних свята. 12 травня відзначається Міжнародний день медичних сестер, а в перший понеділок жовтня – Міжнародний день лікаря.

Нагадуємо також про те, що щорічно 14 червня в різних країнах світу відзначають Всесвітній день донора крові (World Blood Donor Day). У травні 2005 року в ході Всесвітньої асамблеї охорони здоров'я, міністри охорони здоров'я країн світу одностайно прийняли заяву про прихильність і підтримку добровільного донорства крові.

У резолюції WHA58.13 вони постановили 14 червня кожного року проводити Всесвітній день донора крові, дата якого приурочена до дня народження Карла Ландштейнера (1868-1943) — австрійського лікаря та імунолога, Нобелівського лауреата, який відкрив групи крові у людини.