Вчені Массачусетського технологічного інституту знайшли спосіб подолати рак мозку. Стаття з результатами роботи опублікована в журналі Nature Communications.

Дослідники використовували ліпосоми, забезпечені трансферинновыми "хвостами", які потрапляють в злоякісні тканини. Вони випускають ліки і вбивають більше клітин, ніж існуючі методи лікування.

Відзначається, що гематоенцефалічний бар'єр перешкоджає проникненню мікроорганізмів і токсинів з кровоносної системи головного мозку в нервові тканини, що ускладнює доставку ліків для боротьби з пухлинами головного мозку.

За словами вчених, є клас препаратів - BET-інгібіторів, які пригнічують активність онкогенних білків і допомагає повернути глиоме чутливість до TMZ. Інгібітором є молекула JQ1. Її протипухлинна активність була доведена на клітинних культурах.

Популярні новини зараз
Відключення електроенергії: українців попередили до чого готуватися, терор не минув безслідно Обігнала у ціні гречку: українські супермаркети підвищили вартість популярної крупи Тариф на газ у грудні змінили: хто платитиме по-старому, а хто дорожче Катя Репяхова заявила, що не боїться розлучення з Віктором Павліком: "Коли він зустрічав своїх нових дружин..."
Показати ще

Вчені створили наночастинки, всередині яких знаходиться рідка фаза. Ліки можуть перебувати як у ній, так і всередині бішару. Частинки прикріплюються до поверхні молекули, що полегшують прохід через ГЕБ.

Дослідники використовували здорових мишей під час випробувань і гризунів, яким вводилися ракові клітини U87MG (людська) або GL261 (мишача гліома). Пухлини зростали протягом двох тижнів після імплантації. Потім в кров гризунів вводилися наночастинки.

Тваринам без гліоми вводилися наночастинки з трансферриновыми лігандами (Tf-NP) або з фолієвою кислотою (Fol-NP), після чого їх кількість в тканинах мозку спостерігалися з допомогою через отвір в черепі.

Tf-NP накопичувалися краще, ніж Fol-NP і наночастинки без лігандів. Tf-NP теж долали бар'єр у хворих мишей. Вчені довели, що наночастинки випускають ліки за 72 години.

Також, лікування використовували на які страждають від гліоми мишей. Вони 5 днів отримували препарат. У тому випадку, якщо JQ1 і TMZ були упаковані в наночастинки, пухлина сильніше зменшувалася і довше уповільнювала свій ріст.

"Знай.uа" нагадує,що в Києві до кінця літа запрацює швидка допомога для тварин.
Як повідомив радник мера Дмитро Білоцерківець на сторінці в Facebook, до складу бригади увійдуть водій, ловець і лікар.