Дослідження вчених з Імперського коледжу Лондона і Ексетерського університету показали, що епідемію викличе, скоріше за все, нечутливий до лікування грибок.

Так, він незабаром може перетворитися на подобу стійких до антибіотиків "супербактерій" і придбати несприйнятливість до протигрибкових препаратів.

За словами дослідників таку небезпеку для всього живого на планеті представляють грибки, які здатні виробляти резистентність до сучасних антимікотичних препаратів, широко використовуваних у медицині і сільському господарстві. Так, грибки можуть мутувати, що і призведе до страшних наслідків.

Зокрема, цьому сприяє регулярне використання препаратів для лікування грибкового стоматиту, епідермофітії стоп, дерматофитии і оніхомікозу.

Вчені стверджують, що вже зараз грибкові інфекції забирають більше життів, ніж рак молочної залози і малярія.

Популярні новини зараз
Українців попередили про "важкі" платіжки за світло Мобілізація жінок у травні: кому доведеться йти до ТЦК Не дуже "стародавня", але безбожно дорога: як виглядає монета в 50 копійок, яка може озолотити ВПО запропонують розпочати життя з чистого аркуша: як це зробити
Показати ще

Нагадаємо, вчені з Копенгагенського університету під керівництвом Єске Виллерслева під час вивчення зубів давніх людей виявили в ДНК 4500-річного кочівника сліди гепатиту В. Це найдавніше свідчення про наявність цієї хвороби.

Дослідники взяли зуби 137 людей, які жили 2000-7000 років тому, а потім виділили з них ДНК. Для цього вчені користувалися методом дробовика, тобто коли ланцюги ДНК розщеплюються на фрагменти, які перекриваються, а вони вже шикуються в якісь вектори, що представляють собою кільцеві молекули. Останні копіюються в клітинах бактерій. Саме завдяки такому методу можна створити біологічну бібліотеку.

Вчені вибирають випадковим чином фрагменти, вони секвенируются, після цього об'єднуючись у великі ланцюги. Це дозволяє дослідникам порівнювати послідовності ДНК.

Фахівці в рамках досліджень також вивчили геноми 167 осіб, яких прослідковували в інших проектах. У 25 людей, один з яких жив на Землі 4,5 тисячі років тому, були знайдені сліди гепатиту В, який може частково вбудуватися в ДНК людини.

Як повідомляв портал "Знай.uа", вчені з Університету Базеля, що в Швейцарії, виявили досі невідомий супресор – білок, який пригнічує ділення ракових клітин.

Завдяки аналізам 4 тисяч білків у здорових і пухлинних тканинах, вчені з'ясували, що один з них присутній в здорових тканинах і абсолютно відсутній в пухлинах.

Рак печінки, як правило, діагностується на дуже пізній стадії, коли шансів на спасіння людини практично немає. Пухлини печінки розвиваються з мутованих клітин, що ростуть і розмножуються неконтрольовано.

Протипухлинні білки, так звані гени-супресори пухлинного росту, запобігають цьому.