Статистика щодо переселенців в Україні раптово змінилась. Наразі в реєстрі числяться трохи менше півтора мільйона осіб, які виїхали з Донбасу та анексованого Криму до інших областей.

Про це повідомляє Politeka з посиланням на Мінсоцполітики.

За даними офіційної статистики, станом на 5 березня 2018 року, за даними структурних підрозділів соціального захисту населення обласних та Київської міської державних адміністрацій, враховано 1 489 659 переселенців або 1 215 068 сімей з Донбасу і Криму.

Станом на жовтень 2017-го в Україні було зареєстровано 1 599 171 внутрішньо переміщених осіб з окупованих територій країни, а у 2016 році переселенців налічували майже 1 мільйон 700 тисяч чоловік.

Популярні новини зараз
Молитися на індексацію не доведеться: українцям підказали, як збільшити пенсію Клієнти Monobank залишаються без грошей: доступ до рахунку закривають без попередження Якщо не встигли здати в банк – радійте: монети номіналом 5 копійок можна дорого продати Нові правила передачі показників та оплати послуг: газовики попередили про зміни
Показати ще

За минулий рік держава виплатила переселенцям в загальній сумі 1.6 мільярда гривень.

Мінсоцполітики анонсувало підвищення соціальних виплат переселенцям. Суму з 2400 гривень підняли до трьох тисяч гривень. Багатодітні родини отримують 5 тисяч гривень.

Нагадаємо, українці, які втратили роботу, мають право на виплату допомоги по безробіттю. Громадянам пояснили всю нюанси цієї процедури та назвали суми, які має право отримати кожен в разі втрати роботи та отримання офіційного статусу безробітного.

Також ми писали, що новий закон про де окупацію Донбасу може прибавити проблем переселенцям, які мають заборгованості перед банками. Зокрема, в законі не регулюється питання мораторію на стягнення банками кредитів на житло в окупації. Таким чином, банки та колектори раптово активізувалися та вимагають з українців непосильні виплати.

Чому переселенцям з Донбасу так приглянулась Чорнобильська зона

Як повідомляв портал "Знай.ua", українські переселенці, які залишили окуповані території Донбасу та анексованого Криму, розселились по інших областях нерівномірно. Найбільше людей виїхали трохи далі від дому та залишились проживати на території Донецької та Луганської областей. Найменше людей віддали перевагу новому дому на Буковина та Волині. Серед лідерів за кількість внутрішньо переміщених осіб залишаються Харківська, Київська та Дніпропетровська області.