Люди генетично ідентичні на 99,9%, і всі наші індивідуальні риси записані в межах залишилися 0,1%. Найчастіше це невелике розходження стосується особливостей зовнішності, тілобудови або схильності до захворювань, але у деяких людей мутація генів призводить до появи незвичайних фізичних здібностей.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися1. Нечутливість до болю. Як мінімум три покоління італійської сім'ї Марсилі (бабуся, дві її доньки та троє онуків) мають точкову мутацію в гені ZFHX2, активно залучення в передачу болю. Стан, яке розвинулося у них внаслідок рідкісного порушення, називається анальгезії — вродженої нечутливістю до болю.
2. Прочнейшие кістки. Адамантовый скелет Росомахи вражає, але в реальному житті теж існують люди з надзвичайно високою щільністю кісткової тканини.
3. Суперзрение. Око середньої людини містить три типи колбочок — фоторецепторів, завдяки яким він може розрізняти близько 1 млн відтінків.
4. Суперсила. Миостатин — білок, який пригнічує ріст м'язової тканини. У тварин він закодований в гені MSTN, мутація якого, в свою чергу, призводить до зростання великих м'язистих тіл, практично позбавлених жиру.
5. Супергибкость. Синдром Марфана — спадкова патологія, при якій люди народжуються з дефіцитом сполучної тканини. Люди з цим порушенням мають подовжені кінцівки, недорозвинення жирової клітковини, витягнуті пальці і неймовірну мобільність суглобів.
6. Нечутливість до отрути. Жителі маленького села Андіно на півночі Аргентини багато століть поспіль щодня п'ють воду з вулканічних порід, рівень миш'яку в якій перевищує норму в 80 разів.
7. Супершвидкість. Досягти швидкості Флеша з DC Comics в реальності неможливо, але у світі є люди, які демонструють виняткові спортивні здібності, в тому числі у бігу.
"Знай.uа" нагадує, харків'янин розповів лікаря-інфекціоніста, що дістав з пухлини на внутрішній стороні правого передпліччя гельмінта довжиною близько 15 сантиметрів.