Спрощення умов працевлаштування та скасування віз спровокували справжніх бум серед українців, що відправили на заробітки до сусідньої Польщі. Щорічно найбільше працівників з українськими паспортами отримує саме вона: майже третина від усіх заробітчан.



Сюди переважно їдуть чоловіки: середній щомісячний дохід становить 700 доларів, в той час як на батьківщині готові платити трохи більше 200. Різниця колосальна, а тому й не дивно, що на сьогоднішній день в Польщі працюють більше 2 мільйонів українців. З них легально працевлаштовані не більш 1,2 млн. Найпопулярніша сфера - будівництво (плата відповідає тяжкості праці: приблизно 20 000 на місяць). Жінки впевнено зайняли сектор домашнього господарства і заробляють в середньому 15 тисяч.



За рік українська праця в Польщі приносить близько 67 мільярдів гривень, з них більше 40 співвітчизники відправляють рідним або привозять додому. Однак останній квартал 2017 побив усі рекорди: українці переслали додому понад 850 мільйонів євро, що майже в два рази більше, ніж за аналогічний період позаминулого року.

Популярні новини зараз
"Нафтогаз" дав 9 днів: що потрібно зробити навіть якщо газ не споживаєте 3G в Україні більше не буде: до чого готують мобільні оператори Відвикайте від опалення: українців просять зробити це до вимкнення, щоб не постраждати Нова смертельна хвороба набирає обертів - "корона" допомогла їй обійти імунітет
Показати ще


До слова, побити останній рекорд буде вкрай непросто, оскільки з 2018-го для іноземних працівників почали діяти нові правила: сезонним трудягам доведеться платити за дозвіл на роботу, а безкоштовні заяви-доручення, які подавали польські роботодавці, більше не діють. Один період сезонної роботи не може перевищувати 9 місяців за 1 календарний рік. Кошту такий дозвіл близько 30 злотих (приблизно 240 гривень).



Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" детально писав про всі плюси і мінуси роботи в Польщі: чому українці - це дешева, але не дуже бажана робоча сила, з якими труднощами стикаються наші співвітчизники, приїхавши за кордон, які питання з документами доводиться вирішувати і чому одним вдається прохолоджуватися, а інші змушені наймитувати за одні й ті ж гроші.