Чорнобильська атомна станція була побудована в 1977 році. А запущена 27 серпня того ж року. Але пропрацювала не більше 10 років. А все через, відомоу всім, трагічну аварю на АЕС. І в честь річниці запуску Чорнобильській АС ми вирішили згадати найвідоміші та найстрашніні факти про аварію.

Річниця запуску Чорнобильській АС: цікаві факти

Радіація від вибуху була порівнянна з 500 ядерних бомб
Загальний вихід радіоактивних матеріалів – 50 мільйонів кюрі. Це можна порівняти з 50 ядерними боєголовками, які в 1945 році були скинуті на Хіросіму. Стовп вогню і диму після вибуху був заввишки в декілька метрів, а майже всі випаровування потрапили в атмосферу Землі.

Герої
Величезну пожежу гасило близько 100 осіб. Всі вони були з міста Прип'ять. Саме ці люди отримали найбільшу дозу радіації. Практично всі вони загинули після цього, а 31 з них померли ще під час гасіння пожежі.

Атомне полум'я
Його гасили кілька тижнів, і повністю вдалося це зробити лише 9 травня. А все тому що, для його приборкання використовували спеціальні сміши, пісок і глину, які могли тільки розпалювати полум'я.

Популярні новини зараз

Зеленський після замаху на Шефіра посилив охорону: поліція переходить на особливий режим роботи

Заблокували сім-карту і зняли 12760 гривень: українка розповіла про обман у відділенні ПриватБанку

Юрій Ткач з "Кварталу 95" мало не вибив око Євгену Кошовому через окуляри: "Вибачте"

Україну засипало снігом, погода з'їхала з глузду у вересні

Показати ще

Зона ураження
Чорнобильська АС залишила після вибуху 50 тисяч квадратних кілометрів заражених територій. А для проживання непридатними залишилися понад 150 тисяч кілометрів.

Місто-привид
Після Чорнобильської аварії довелося евакуювати майже 50 тисяч осіб. 300 з них захотіли повернутися додому через місяць. Заборонити їм не вдалося, але родичів і близьких до них все одно не пускали більше 20 років.

Променева хвороба
На наступний день після вибуху Чорнобильської АС було зафіксовано понад 130 випадків променевої хвороби. 30 осіб померло протягом місяця.

Саркофаг
У перший час після аварії, 4-й блок накрили саркофагом, який не пропускає радіацію. Ось тільки його термін придатності 30 років. Так що зовсім скоро, АС буде накрита новим саркофагом, гроші на який будуть виділяти країни-донори.

Нагадаємо, що 27 серпня 1977 року був запуск Чорнобильської атомної станції.

СохранитьСохранить