Польща не відмовиться від українських трудових мігрантів, незважаючи на скандальні закони про українських націоналістів.

Кандидат економічних наук Алла Шлапак вказує на зростаюче з року в рік число віз, виданих українцям в Польщі. За її словами, якщо в 2010 році Польща видала всього 180 тис. Запрошень, то вже в 2016-му - вже 1,3 млн. "Не думаю, що проблеми, що виникли між Польщею та Україною на геополітичному рівні, як-то позначаться на українців, які працюють в Польщі", - зазначила вона.

За прогнозами експертів, в 2018 році Польща видасть українцям близько 3 млн дозволів на роботу.

Експерти попереджають, що тепер до публічних висловлювань доведеться ставитися уважніше. "Якщо будуть відкриватися кримінальні справи, за якими українців стануть залучати до суду, тоді напруга серед наших громадян буде зростати, і наші громадяни обиратимуть інші країни для працевлаштування", - підкреслюють вони.

Популярні новини зараз
Не гірше квасолі та гороху: вчені довели користь картоплі та підказали, як її правильно вживати Готуємо велосипеди? Українцям відповіли, коли на заправках не залишиться бензину та солярки Якій області приготуватись: астролог передбачив вже до кінця року Власників генераторів почнуть штрафувати через законодавство: суми сягають 500 тисяч гривень
Показати ще

"Присутність мігрантів у великих кількостях на території Польщі вже неодноразово в суперечках в рамках Європейського Союзу служило підставою, чому ця країна заперечує проти прийому мігрантів з країн Близького Сходу. Тому я не думаю, що офіційна політика цієї країни спрямована на обмеження", - зазначив експерт.

Україна-Польща: скандал

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що в 1944 році в селищі Гута Пеняцька проти поляків провели справжній геноцид, який обернувся тисячами смертей ні в чому невинних людей. Про це знову заговорив глава Польщі Анджей Дуда і звинуватив українських військових в злочинах, які вони скоїли спільно з солдатами Третього рейху.

"Злочин геноциду, вчинене тут українськими солдатами і поліцейськими на службі гітлерівського Третього рейху і українськими націоналістами, призвело до знищення близько тисячі чоловік: польських жителів Гути Пеняцькій, а також євреїв і біженців з інших міст Волині і Поділля, яких вони ховали", - заявив президент виданню Niezalezna.